Rubriky:

Liga mistrů

Jsi jen kus hov.., slyšel Platini jako bývalý hráč Juventusu z vipky Interu

26. února 2009 17:00 - PRAHA

Na fotbalovém stadiónu San Siro, kde hrají své domácí zápasy milánští giganti AC a Inter, se předseda UEFA Michel Platini asi dlouho zase neukáže. Naposledy se byl nejmocnější muž evropského fotbalu podívat na úterní duel osmifinále Ligy mistrů Inter - Manchester United, kde se na jeho osobu měla údajně snést velká kritika plná vulgarismů od VIP hostů domácího Interu.

Italský deník La Stampa přišel s informací, že někteří hosté z boxů, jež patřily příznivcům milánského Interu, nemohli vystát osobu šéfa evropského fotbalu Michela Platiniho a začali ho častovat urážkami a slovně se do něho navážet.

Milánští fanoušci byli hodně nespokojeni s výroky hlavního sudího, a tak své emoce ventilovali směrem k Platinimu, jenž měl podle nich vybrat jako hlavního arbitra Luise Mediny Cantaleja, aby tak pomohl k postupu do čtvrtfinále hostujícím Rudým ďáblům.

Platini měl chtít pomoci Mancheteru  

Podle italského deníku měli údajně na adresu francouzského funkcionáře pronést někteří z milánských příznivců nevybíravou poznámku. „Platini, jsi jen kus hov.. z Juventusu,“ naráželi domácí příznivci na jeho dřívější působení v dresu Staré dámy.

Platini podle očitých svědků urážky ignoroval. Jeden z důvodů hněvu domácích příznivců může být skutečnost, že se v prosinci třiapadesátiletý funkcionář vyznal ze svého přání předat trofej pro vítěze Ligy mistrů právě do rukou hráčů svého bývalého mužstva Juventusu Turín.

Fanoušci Interu by měli ovšem Platinimu spíše poděkovat, protože to byl on, kdo se zasadil o to, aby UEFA neprošetřovala výtky domácího kouče Mourinha na adresu hlavního sudího. Portugalskému trenérovi také hrozilo, že by nemusel být na lavičce Interu při odvetném utkání Ligy mistrů na stadiónu Old Trafford.

mv, Sport.cz

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..