Rubriky:

Liga mistrů

Ronaldo vs. Messi, finále Ligy mistrů nabídne souboj fotbalových titánů

27. května 2009 09:00 - PRAHA

Finále Ligy mistrů je za dveřmi a všichni fotbaloví fanoušci už se nemohou dočkat, až se proti sobě ve středu v Říme postaví hvězda Manchesteru United Cristian Ronaldo proti o nic menší megastar Lionelu Messimu. Střet, podle mnohých dvou nejlepších hráčů planety, nabídne srovnání hráčů s nadpřirozenými fotbalovými schopnostmi.

Na Stadio Olimpico ve středu vyvrcholí fotbalový svátek roku. Mistr Španělska ve finále nejprestižnější klubové soutěže světa vyzve anglického šampióna Manchester United, který doufá v obhajobu prvenství. Jednu z klíčových rolí budou hrát také Ronaldo a Messi, ofenzivní mašiny, které obranný val soupeře těžko zastavuje.

„Není dobré jít na hřiště a mít z protihráče strach, ale Messiho samozřejmě ohromně respektuji,“ nechal se v reakci pro News of the World slyšet Ronaldo. „Je to úžasný hráč s vytříbeným stylem a věřím, že z finálového zápasu bude nadšený stejně tak jako já,“ dodal čtyřiadvacetiletý tvůrce hry Rudých ďáblů.

Proti sobě nejlepší týmy světa

V Manchesteru všichni věří, že Rudí ďáblové mohou jako první tým novodobé Ligy mistrů obhájit cenný triumf. „Tenhle rok se proti sobě ve finále postaví dva nejlepší týmy světa, a já si myslím, že to je přesně, čeho se chtěl fotbalový fanoušek dočkat,“ dodal Ronaldo.

„Oni mají na každém postu excelentního hráče, ale my jsme na tom úplně stejně,“ myslí si slavný Portugalec. „Víme, jak máme hrát, abychom je porazili. A také víme, s jakou úctou ve hře máme nastoupit, abychom dosáhli svých nejlepších možností. Jsme plni sebevědomí a věříme, že můžeme být prvním týmem, který triumf obhájí,“ dodal současný nejlepší hráč světa.

Vůz formule 1 na Ronalda nemá

S velice zajímavou statistikou přichází před klíčovým duelem sezóny společnost Castrol, která je sponzorem těch nejvýznamnějších fotbalových akcí spadajících pod FIFA až do roku 2014. Analytici této firmy si dali tu práci a oba světové fotbalisty sledovali pod drobnohledem.

Z výsledku zkoumání vyplynula velice překvapující data. Například míč vypálený Ronaldem z přímého kopu má zrychlení 32 m/s. Vůz formule 1 se zrychlením 4,6 m/s je proti tomu líný šnek. Messi zase za sezónu uběhne na trávníku větší vzdálenost, než činí rozestup mezi Barcelonou a hlavním městem Španělska Madridem.

Ronaldo se během jedné posilovací jednotky tak vydá, že v úhrnné váze zvedne více než 20 tun, což je ekvivalent deseti vozů Audi 4x4. Za sezónu pak portugalská hvězda zasprintuje 900krát více, než olympijský vítěz na 100 metrů za stejné časové období. Na druhou stranu mladý Argentinec při výskoku vydá více energie než gepard v plné rychlosti.

Podrobná statistika obou hráčů od společnosti Castrol

Lionel Messi

2008/09

Cristiano Ronaldo

Barcelona

Liga & Liga mistrů UEFA

Manchester United

42

Počet účastí v zápasech

44

36

Starty

41

3353

Minuty na hřišti

3669

Pokus o branky

31

Branky

22

214

Minuty na gól

383

1

Branky hlavou

3

6

Branky pravou nohou

15

24

Branky levou nohou

4

12

Branky doma

17

19

Branky venku

5

26

Branky uvnitř vápna

14

5

Branky za hranicí vápna

8

3

Branky z penalty

4

1

Branky z přímých volných kopů

5

2,5

Střely na zápas

3,6

31

Minuty na střelu

23

56%

Přesnost střelby

56%

29%

Využití střeleckých příležitostí %

14%

Přihrávky

16

Gólové asistence

8

97

Vytvořené šance

74

44

Přihrávky za zápas

37

84%

Úspěšnost přihrávek %

82%

Útočné průniky

7,2

Útočné průniky (dribbling) na zápas

4,8

46%

Úspěšnost realizace útočných průniků %

40%

Centry

1,7

Centry za zápas

4,8

18%

Úspěšnost realizace centrů %

15%

mv, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Liga mistrů

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..