Rubriky:

Liga mistrů

Finále Ligy mistrů si již vyžádalo dva zraněné

27. května 2009 16:09 - ŘÍM

Ani rozsáhlá bezpečnostní opatření, která v Římě doprovázejí finále Ligy mistrů mezi Barcelonou a Manchesterem United, nezabránila krvavým násilnostem mezi fotbalovými příznivci. Již dva anglicky hovořící lidé museli být hospitalizováni, poté co je napadli místní chuligáni. Dalších osm fanoušků bylo zatčeno. Oznámila to římská policie.

K prvnímu útoku došlo v noci, kdy třiadvacetiletého amerického turistu napadla před hotelem čtveřice římských mladíků a pobodala ho na stehně. Podle policejního vyšetřování ho kvůli angličtině považovali za britského fanouška. Policie našla mladíka zakrváceného na ulici a odvezla ho do nemocnice. Pachatelé již prý byli dopadeni. V ranních hodinách pak už skutečného anglického příznivce Manchesteru někdo udeřil lahví do hlavy.

Podle zpráv italských médií dochází po celém městě k menším potyčkám mezi příznivci Manchesteru a římskými fanoušky, mezi kterými panuje napětí od roku 2007. Tehdy během dvojutkání Ligy mistrů mezi United a římským AS došlo při nepokojích k několika bodným zraněním.

Policie musela rovněž zadržet osm fanoušků. Dva Britové byli zatčeni, když pod vlivem alkoholu napadli zasahujícího policistu, další dva Britové doplatili na to, že účet v restauraci platili falešnými bankovkami.

Po celém Římě je zakázán prodej alkoholických, přesto podle italských médií přibývá v centru města podnapilých osob. Italský deník La Repubblica již v ranních hodinách informoval, že bary i obchody nařízení často nedodržují a alkohol nadále prodávají.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Liga mistrů

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..