Rubriky:

Liga mistrů

Zítra s trénováním končím, vykřikoval Guardiola, když vstoupil mezi svatou trojici

28. května 2009 13:01 - ŘÍM/ PRAHA

Byl v rauši, to se ví. Jako všichni jeho svěřenci, jako celá Barcelona. „Zítra s trénováním končím,“ vykřikoval kouč Pep Guardiola, když si v římské noci konečně i on sáhl na vysněnou fotbalovou trofej. Jeho tým právě vyhrál Ligu mistrů a osmatřicetiletý trenér věděl, že víc už dosáhnout nemůže.

Samozřejmě že přeháněl. Pochopitelně že s trénováním nepraští. Jasně že bude v Barceloně pokračovat, i když podobně báječnou sezónu už těžko zažije.

Vyhrál s Barcou všechno, co se vyhrát dalo. Španělskou ligu, Španělský pohár a teď i Champions League. „Nejde jen o to, že jsme vyhráli tři trofeje, jde o to, jak jsme vyhráli. Hlavně tím jsme se přiblížili mýtickým týmům našich předchůdců,“ vykládal Guardiola.

Finále Ligy mistrů na Sport.cz
REFERÁTBarcelona vystřídala na trůně Manchester
ON-LINEBarcelona - Manchester United 2:0
TRENÉŘIKouč Ferguson uznal, že si Barcelona zasloužila vyhrát
RONALDOŠpatná taktika, trenére
EXPERTIFerguson se inspiroval taktikou Chelsea
GUARDIOLAVtipkoval o ukončení kariéry
POLICIEZadržených 119 fanoušků
STATISTIKYBarcelona kraluje i v celkových statistikách LM

„Až blouzním, jak jsem šťastný z toho, čeho jsme dosáhli. A navíc bez několika důležitých hráčů, kteří nám v sestavě scházeli, a ke všemu proti nejlepšímu mužstvu světa, jímž Manchester nesporně je,“ rozplýval se kouč Barcelony, jenž se stal teprve třetím mužem v historii, jemuž se povedlo vyhrát nejprestižnější evropskou klubovou trofej jako hráči i trenérovi.

Před ním to dokázali pouze Miguel Muňoz s Realem Madrid a Carlo Ancelotti s AC Milán. Guardiola teď vstoupil mezi svatou trojici. A navíc jako vůbec nejmladší trenér, který kdy Ligu mistrů, anebo jejího předchůdce Pohár mistrů evropských zemí vyhrál.

Pro Barcelonu se ve středečním noci stal svatým mužem i proto, že díky vítězství ve finále přijde na klubové konto podle nejnovějších informací společnosti MasterCard částka 110 miliónu eur, zatímco poražený Manchester United se bude muset spokojit se sumou 60 miliónů.

Pro Barcu dost na další nákupy a posílení mužstva, které by mělo být předzvěstí nových triumfů a vítězství.

Samozřejmě s Pepe Guardiolou na trenérské lavičce, protože taktickými tahy ve finále s Manchesterem a hlavně pak stažením argentinského skřítka Messiho do středové řady dokázal, jak velkým stratégem je a že už v osmatřiceti mezi svatou trojici Ligy mistrů opravdu patří.

"Když se snažíte neustále útočit a pokoušíte štěstí, vytváříte si i gólové příležitosti a máte tím větší šancí na úspěch. My jsme se této filosofie drželi celou sezónu a dočkali se zasloužené odměny. A protože jsme byli odměněni, budeme se jí držet i v budoucnu, pokud Barcelonu povedu," nechával Guardiola nahlédnout do svého trenérského nitra.

Zdeněk Pavlis, Sport.cz

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..