Skácel nastoupil v základní sestavě

EVROPA

Velmi příjemné překvapení přichystal trenér Olympique Marseille pro českou posilu Rudolfa Skácela. Dvě a půl hodiny před startem sobotního duelu s Le Mans někdejšímu slávistovi oznámil, že vyběhne na stadión Vélodrome v základní sestavě.

"Určitě nejsou neporazitelní," prohlásil záložník Rudolf Skácel. Na fotografii jde na trénink spolu s Pitákem (vlevo)

"Byl jsem pořádně překvapený, myslel jsem, že mě nasadí až v průběhu hry," řekl po utkání potěšený Skácel. Utkání se mu však podle hodnocení francouzských žurnalistů příliš nevyvedlo. Dostal známku 4,5 z desetibodové stupnice. Přesto se nemusel chmuřit, Olympique jasně vyhrál 5:0.

Když Skácel vstupoval na hřiště, kolena se mu prý trémou neklepala. Z míry jej nevyvedlo ani bouřící hlediště s 55.000 diváky. "Hráli jsme doma, takže mě to spíš povzbudilo. Atmosféra na stadiónu byla strašně příjemná, lidi mě přijali také v pohodě. Nástup na hřiště mi z paměti nezmizí asi do konce života," lebedil si odchovanec královéhradeckého fotbalu.

Trenér Alain Perrin dostál svým slibům a Skácela postavil na post levého obránce. Zde vidí jeho trvalé místo v sestavě Olympique. "V obraně to pro mě není úplně ideální, ale nějaké zkušenosti už s tímhle postem ze Slavie mám," nelámal si hlavu Skácel. "Navíc hraju ofenzivního beka, takže mám prostor i na útočení."

Proti Le Mans se Skácel často pokoušel o spolupráci se Štěpánem Vachouškem, který v Marseille nastupuje na postu ofenzivního levého záložníka. "Myslím, že to celkem šlo, ale časem to bude samozřejmě mnohem lepší," pousmál se.

St. Germain povyskočil

V nedělní dohrávce porazili fotbalisté pařížského celku Saint Germain další tým ze spodních pater tabulky Toulouse 2:1 a posunuli se na čtrnácté místo, o které se dělí s Auxerre a Ajacciem. Hlavní postavou zápasu byl hostující Dieuze, který se nejprve trefil do vlastní branky a po změně stran vyrovnal. Vítězný gól pak vstřelil v 68. minutě domácí Heinze.

Výsledek 6. kola
Paris SG - Toulouse 2:1 (43. vlastní Dieuze, 68. Heinze - 59. Dieuze).

La Coruňa stále neklopýtla

Fotbalisté La Coruni vedou španělskou ligu poté, co ani ve třetím kole neztratili bod. V sobotním večerním utkání zvítězili v Seville 2:1 díky brankám Uruguayce Pandianiho a střídajícího Tristána. Deportivo má v čele tabulky dvoubodový náskok před Realem Madrid.

Osasuna měla v celém nedělním ligovém zápase s Atlétikem Madrid převahu a po gólu Pabla Garcii se radovala i z vítězství. Uruguayský reprezentační záložník se trefil z přímého kopu. Atlético si vytvořilo jen dvě šance, při té druhé pálil Brazilec Gabri po hodině hry do tyče.

Z Viga si odvezl body Betis Sevilla, vítězství z penalty jistil tři minuty před koncem Fernando.

Výsledky - 3. kolo
Bilbao - Mallorca 4:0 (36. a 42. Urzaíz, 74. a 88. z pen. Etxeberría), Espaňol - Villarreal 1:2 (11. Maxi - 22. Victor, 90. z pen. Riquelme), Valencie - Málaga 1:0 (41. Marchena), Zaragoza - Murcia 3:0 (1. Sávio, 8. z pen. Villa, 31. Galletti), Celta Vigo - Betis Sevilla 0:2 (38. Assuncao, 87. Fernando z pen.), Racing Santander - San Sebastian 0:1 (32. de Paula), Sevilla - La Coruňa 1:2 (51. Silva - 38. Pandiani, 77. Tristán), Osasuna Pamplona - Atlético Madrid 1:0 (37. Garcia), Albacete - FC Barcelona 1:2 (90. Pablo - 2. Cocu, 67. Luis Enrique).

Manchester City pokřtil nový stadión výhrou

Hattrick Nicolase Anelky rozhodl o vysokém vítězstvím fotbalistů Manchesteru City v anglické lize 4:1 nad Aston Villou. Francouzský útočník se trefil třikrát v druhém poločase, z toho dvakrát mířil přesně z penalty, a postaral se o úspěšnou premiéru klubu na jeho novém stadiónu. V tabulce se Manchester City posunul na třetí místo o skóre před Chelsea, Anelka se dělí s pěti zásahy s dalšími hráči o prvenství mezi střelci.

Výsledky - 5. kolo
Manchester City - Aston Villa 4:1 (48. z pen., 68. z pen. a 83. Anelka, 50. Tarnat - 31. Angel), Birmingham City - Fulham 2:2 (45. a 82. Forssell - 1. Saha, 78. Boa Morte)

Totti je zpátky a ve formě

Po třítýdenní zdravotní pauze se vrátil kapitán AS Řím Francesco Totti k fotbalu ve velké formě a na vysoké výhře 5:0 nad Brescií se podílel dvěma góly. V druhém kole italské ligy si připsal plný bodový zisk také vicemistr Inter Milán. Fanoušky svou hrou sice nenadchl tak jako římské AS, nicméně hubenou výhru nad Sienou vydřel i bez dvou zraněných útočníků Vieriho s Recobou.

Ke gólu navíc Interu pomohl domácí argentinský obránce Cufre, který tečoval Materazziho hlavičku. Pak už se hosté stáhli do defenzivy a vyrovnat mohl v nastaveném čase Chiesa, jenže jeho střelu zastavilo břevno. Bez ztráty bodu jsou také AC Milán, Lazio a Juventus. Ten zvítězil na hřišti veronského Chieva 2:1 a posunul se na druhé místo tabulky za AS Řím. Kapitán české reprezentace Pavel Nedvěd odehrál za turínské mužstvo celý zápas.

Laziu se však v sobotu zranil srbský obránce Siniša Mihajlovič a Římané proto zahájí Ligu mistrů na půdě Besiktase Istanbul bez něj. Fotbalista si poranil stehenní sval.

Reggina i v druhém utkání remizovala, tentokrát s Empoli 1:1. V brance dostal šanci Martin Lejsal, obránce Martina Jiránka od druhého poločasu vystřídal Martinez. Udine bojovalo v Modeně od 28. minuty bez vyloučeného brazilského beka Alberta, nicméně těsně před koncem pro něj vydřel tři body Chilan Pizarro proměněnou penaltou. Marek Jankulovski odehrál v záloze Udine celý zápas.

Výsledky - 2. kolo
Empoli - Reggina 1:1 (41. Di Natale - 29. Mozart), Lecce - Ancona 3:1 (34. Siviglia, 79. Vucinic, 84. Cassetti - 69. Ganz z pen.), Modena - Udine 0:1 (82. Pizarro z pen.), Parma - Perugia 3:0 (27. Bresciano, 50. Adriano z pen., 84. Gilardino), AS Řím - Brescia 5:0 (33. a 58. Totti, 11. Montella, 16. Chivu, 89. Carew z pen.), Siena - Inter Milán 0:1 (30. vlastní Cufre), Chievo - Juventus 1:2 (22. z pen. D'anna - 25. Legrotagglie, 69. Trezeguet).

Kaiserslautern má první bod

Díky dvěma brankám Mariana Christova remizovali fotbalisté Kaiserslauternu v 5. kole německé ligy doma s Freiburgem 2:2. Hosté šli v prvním poločase dvakrát do vedení, ale bulharský reprezentant vždy vyrovnal. Svěřenci Erika Geretse tak získali první bod v sezóně a v tabulce postoupili na sedmnácté místo díky lepšímu skóre, než má poslední Hamburk.

Kaiserslautern, který se utká v prvním kole Poháru UEFA s Teplicemi, hrál v sestavě: Wiese - Grammozis, Mettomo, Knavs, Tchato - Timm (60. Lembi), Freund, Christov, Kosowski (60. Dominguez) - Klose (53. Altintop), Lokvenc.

Výsledky 5. kola
Borussia Mönchengladbach - Eintracht Frankfurt 0:2 (17. Kreuz, 90. Bürger), 1. FC Kaiserslautern - Freiburg 2:2 (32. a 38. Christov - 21. Coulibaly, 35. Zeyer).