Pospěch míří s Kodaní do třetího předkola LM, Salcburk zaváhal

Fotbalisté FC Kodaň mají namířeno do třetího předkola Ligy mistrů. Ve středečním úvodním duelu proti severoirskému Glentoranu Belfast totiž na svém hřišti nastříleli soupeři šest branek a odveta už bude pouhou formalitou. Za domácí nastoupil na celé utkání i český obránce Zdeněk Pospěch, Libor Sionko nebyl ani na střídačce.

Fotbalisté FC Kodaň se radují, jsou blízko k postupu do třetího předkola Ligy mistrů.

Šok naopak připravil svým divákům rakouský mistr Salcburk, jenž doma pouze remizoval s Bohemians Dublin 1:1. Domácí se dostali sice v prvním poločase do vedení zásluhou Dudiče, po hodině hry ale vyrovnal Ndo. Milionářský klub pak nezachránil ani střídající Patrik Ježek či nová posila ze Slavie Dušan Švento.

Těžkou práci bude mít v odvetě i Slovan Bratislava, který si veze z Mostaru porážku 0:1. Kouč Dušan Uhrin starší nasadil do utkání i bývalého sparťanského brankáře Davida Bičíka a českého obránce Radka Dosoudila.

Až v nastaveném čase zachránila domácí remízu 1:1 s Levadií Tallinn Wisla Krakov, za kterou odehrál úvodních 73 minut záložník Tomáš Jirsák.

Úvodní zápasy 2. předkola fotbalové Ligy mistrů:
Ventspils (Lot.) - Dudelange (Luc.) 3:0 (0:0)
Branky: 79. Burtriks, 86. Kačanovs, 87. Rimkus
Inter Turku - Šeriff Tiraspol (Mold.) 0:1 (0:1)
Branka: 42. Suvorov z pen.
WIT Tbilisi - Maribor 0:0
Levski Sofia - St. Julia (And.) 4:0 (0:0)
Branky: 64. a 72. Christov, 50. Tasevski, 82. Gadjev
Maccabi Haifa (Izr.) - Glentoran Belfast 6:0 (1:0)
Branky: 57. a 81. Dvališvili, 36. Rafaelov, 52. Katan, 83. Arbeitman, 89. Šahbary
FK Tirana - Stabaek (Nor.) 1:1 (0:1)
Branky: 50. Mukaj - 34. Kobajaši
Debrecín - Kalmar (Švéd.) 2:0 (0:0)
Branky: 73. Varga, 86. Kiss
FC Kodaň - Mogren Budva (Č. Hora) 6:0 (3:0)
Branky: 69. a 74. Ndoye, 8. Kristensen, 16. Jörgensen, 24. Almeida, 82. Nordstrand
Salcburk - Bohemians Dublin 1:1 (1:0)
Branky: 25. Dudič - 60. Ndo
Zrinjski Mostar (Bosna) - Slovan Bratislava 1:0 (0:0)
Branka: 48. Kordič
Wisla Krakov - Levadia Tallinn (Est.) 1:1 (0:1)
Branky: 90.+3 Cwielong - 41. Andrejev
Hafnarfjördur (Isl.) - Aktobe (Kazach.) 0:4 (0:0)
Branky: 57. a 85. Golovskoj, 49. Tlešev, 70. Chajrulin