Liga mistrů

Chelsea si pohrála s Atletikem a Čech vychytal nulu, AC Milán zdolal hvězdný Real

21. října 2009 20:30 - PRAHA

Fotbalisté Chelsea na svém hřišti porazili ve středečním kole Ligy mistrů Atletiko Madrid hladce 4:0, brankář Petr Čech tak vychytal čisté konto. Plašilovo Bordeaux si poradilo doma s Bayernem Mnichov 2:1, AC Milán otočil duel na stadiónu Realu Madrid a zvítězil 3:2. Real tak ztratil první body v soutěži. Vedení neudržel ani Bayern Mnichov v Bordeaux, na čemž měl velkou vinu Thomas Müller, jenž byl vyloučen už po půlhodině hry.

Kieran Doherty, Reuters

Nejjistější výhru zaznamenala Chelsea, která poslala domů Atlétiko Madrid se čtyřbrankovým výpraskem a stejně jako Manchester United po výhře 1:0 na hřišti CSKA míří za postupem. Program přinesl také dva vlastní góly a pět vyloučených.

Na úvodních třech gólech na stadiónu San Bernabeu se podíleli výraznou měrou brankáři. Raúl už v 19. minutě zužitkoval aktivní hru "Bílého baletu", ale jeho zásahu předcházela nevídaná minela gólmana Didy, kterému vypadl míč z ruky. Jenže jeho protějšek Casillas po změně stran v rozmezí čtyř minut dvakrát zaváhal při ojedinělých pokusech hostů, na které sice Real ještě zareagoval vyrovnáním, ale nakonec se po druhé brance Pata radovali hosté. Na obou stranách v dramatickém závěru rozhodčí neuznal po jednom gólu.

Útočník AC Milán Pato oslavuje vítězný gól proti Realu Madrid ve fotbalové Lize mistrůÚtočník AC Milán Pato oslavuje vítězný gól proti Realu Madrid ve fotbalové Lize mistrůfoto: Reuters/Sergio Perez

Dvaatřicetiletý španělský fotbalista Raúl vstřelil v evropských soutěžích podle statistických údajů UEFA 68. gól a dotáhl se v přímém souboji na milánského Filipeho Inzaghiho, s nímž se dělí o vedoucí příčku dlouhodobých střeleckých statistik. Agentura Reuters do svých údajů nezapočítává kvalifikační kola, proto se podle jejích propočtů Raúl dotáhl na vedoucího Gerda Müllera, jenž zaznamenal v různých pohárových soutěžích celkem 66 branek.

On-line reportáž ze zápasu Bordeaux - Bayern zde.

O největší kanonádu večera se postarala londýnská Chelsea. V souboji dvou posledních českých reprezentačních kapitánů se více radoval gólman Čech, jenž udržel při výhře 4:0 čisté skóre, zatímco jeho ex-spoluhráč Ujfaluši prožil smutný večer.

Hned na dvou stadiónech byly k vidění vlastní góly, ale Ciani z Bordeaux dokázal svoji chybu v utkání s Bayernem odčinit trefou i do druhé sítě. Francouzský celek, v jehož sestavě nastoupil i Jaroslav Plašil, přidal do poločasu druhý gól a výsledek 2:1 udržel. V době druhé domácí trefy už nebyl na hřišti hostující Müller, jenž byl vyloučen po druhém napomínání ve 30. minutě, v závěru ho následoval ještě Van Buyten.

On-line reportáž z utkání Chelsea - Atlético zde.

Vlastní gól si vstřelilo ve 22. minutě také Porto v duelu proti Apoelu Nikósie, ale ze jedenáct minut bylo vyrovnáno po trefě Hulka a tentýž hráč utkání rozhodl těsně po pauze proměněnou penaltou. Domácí dohrávali v deseti bez vyloučeného Mariana Gonzáleze.

Besiktas se stoperem Tomášem Sivokem vybojoval cennou bezbrankovou remízu ve Wolfsburgu. Domácí nezdar znásobila ztráta kanonýra Grafiteho, jenž byl vyloučen a svému týmu bude příště citelně chybět.

Fotbalista Giorgio Chiellini z Juventusu se raduje z branky proti Maccabi Haifa v utkání Ligy mistrů.Fotbalista Giorgio Chiellini z Juventusu se raduje z branky proti Maccabi Haifa v utkání Ligy mistrů.foto: Reuters/Max Rossi

Z výhry Juventusu 1:0 nad Maccabi Haifa se neradoval přímo v akci Zdeněk Grygera, který se neobjevil ani na lavičce náhradníků. Rozhodnutí přinesla Chiellinova trefa krátce po změně stran, hostující náhradník Dutra byl v 68. minutě vyloučen.

Manchester United vykročil k postupu

Fotbalisté Manchesteru United vyhráli i své třetí utkání ve skupině B Ligy mistrů a přiblížili se postupu do další fáze soutěže. Vítězství 1:0 na hřišti CSKA Moskva jim zajistil čtyři minuty před koncem Valencia, o třináct minut dříve byl vystřídán v sestavě domácích český reprezentant Tomáš Necid.

V prvním poločase měly oba týmy po jedné velké šanci, ale hostující Gary Neville i domácí Krašič ztroskotali na výtečných gólmanech. Necid, který hrál roli jediného hrotového útočníka, se dostal k prvnímu střeleckému pokusu až po pauze.

Fotbalisté Manchesteru United vyhráli v Lize mistrů nad CSKA Moskva díky brance Antonia Valencia (vlevo).Fotbalisté Manchesteru United vyhráli v Lize mistrů nad CSKA Moskva díky brance Antonia Valencia (vlevo).foto: Reuters/Grigory Dukor

Hosté po přestávce zvyšovali tlak, měli míč častěji na kopačkách a počet jejich střeleckých pokusů rostl. Čtyři minuty před koncem byla anglický klub za svou aktivitu odměněn: po spolupráci Naniho s Berbatovem se dostal k zakončení na pravé straně šestnáctky Valencia a křížnou střelou rozhodl.

Manchester už tak může pomalu spřádat plány na další fázi soutěže, s plným počtem bodů si totiž vedení ve skupině udrží i po večerním utkání Wolfsburg - Besikats Istanbul. CSKA zůstává třetí.

Skupina A:
Girondins Bordeaux - Bayern Mnichov 2:1 (2:1)

Branky: 27. Ciani, 40. Planus - 6. Ciani vlastní. Rozhodčí: Hauge (Nor.). ČK: 30. Müller (Bayern). Diváci: 34 000.

Juventus Turín - Maccabi Haifa 1:0 (0:0)

Branka: 47. Chiellini. Rozhodčí: Benquerenca (Portug.). ČK: Dutra (Maccabi). Diváci: 20 000.

Skupina B:
VfL Wolfsburg - Besiktas Istanbul 0:0
Rozhodčí: Rosetti (It.). ČK: 74. Graffite (Wolfsburg). Diváci: 26 490.
CSKA Moskva - Manchester United 0:1 (0:0)
Branka: 86. Valencia. Rozhodčí: Bo Larsen (Dán.). Diváci: 44 000.
Skupina C:
Real Madrid - AC Milán 2:3 (1:0)

Branky: 19. Raúl, 76. Drenthe - 66. a 88. Pato, 63. Pirlo. Rozhodčí: De Bleeskere (Belg.). Diváci: 80 000.

FC Curych - Olympique Marseille 0:1 (0:0)

Branka: 69. Heinze. Rozhodčí: Skomina (Slovin.). Diváci: 25 000.

Skupina D:
FC Porto - APOEL Nikósie 2:1 (1:1)

Branky: 33. a 48. z pen. Hulk - 22. Alvaro Perreira vlastní. Rozhodčí: Brych (Něm.). ČK: 74. Mariano González (Porto). Diváci: 25 000.

FC Chelsea - Atlético Madrid 4:0 (1:0)

Branky: 41. a 52. Kalou, 69. Lampard, 90.+1 Perea vlastní . Rozhodčí: Meyer (Něm.). Diváci: 39 000.