UEFA v souvislosti se zápasem LM obvinila i Urziceni

NYON

V souvislosti s řáděním fanoušků Glasgow Rangers ve středečním utkání Ligy mistrů čeká disciplinární řízení také pořadatele zápasu Unireu Urziceni. Evropská unie UEFA viní rumunský tým z nedostatečné organizace duelu, jenž skončil remízou 1:1.

Fotbalisté rumunského Urziceni se radují z branky do sítě Glasgow Rangers.

Příznivci skotského klubu se totiž dostali do konfliktu s pořadateli a policií kvůli tomu, že mnoho z nich dorazilo do hlediště až v průběhu prvního poločasu. Vedení Rangers si po zápase stěžovalo, že pro jejich příznivce byly na stadiónu Steauy Bukurešť, kde se zápas kvůli malé kapacitě stadionu Urziceni hrál, otevřeny jen dva turnikety.

UEFA už ve čtvrtek zahájila disciplinární řízení s Rangers kvůli chování jeho fanoušků. Ty totiž pobouřilo, že při svém pozdním příchodu do hlediště měli místa zakryta transparenty, a konflikt vyvrcholil o poločase násilnými scénami. Na pokyn delegáta dokonce hlasatel hrozil předčasným ukončením zápasu.

Disciplinární komise rozhodne o případném trestu pro oba kluby ve čtvrtek 12. listopadu.