Nedvěd spasil dvěma góly Juventus

Stoprocentní zásluhou Pavla Nedvěda si fotbalisté Juventusu Turín odvážejí výhru i ze druhého utkání v Lize mistrů. Na horké půdě v řeckém Pireu Nedvěd otočil nepříznivý vývoj zápasu a dvěma brankami zařídil finalistovi uplynulého ročníku soutěže vítězství 2:1.

Pavěl Nedvěd z Juventusu (vpravo) bojuje s Jeroklisem Stoltidisem z Olympiakosu Pireus.

Domácí sice vedli od 11. minuty po hlavičce Stoltidise, ale český reprezentační kapitán se deset minut po inkasované brance postavil k trestnému kopu a dokonalou trefou z 25 metrů zařídil vyrovnání.

Český reprezentant na hřišti tradičně hýřil aktivitou, rozdával přesné pasy a jeho druhá velká chvíle přišla deset minut před koncem. Na hranici pokutového území se opřel do míče a ten zapadl přesně pod břevno.

Anderlecht blízko vítězství

Anderlecht Brusel uhrál na domácí půdě remízu s Bayernem Mnichov 1:1, ale utkání měl rozehrané na vítězství. Ještě v prvním poločase německé mužstvo oslabil vyloučením Pizarro a ve druhé půli Mornar poslal Belgičany do vedení. Domácí obrana v čele s českým brankářem Danielem Zítkou držela čisté konto až do 74. minuty.

Remízu Bayernu zařídili střídající hráči; Salihamidžič našel přesným centrem Santa Cruze a ten se zblízka hlavou nemýlil. Posledních sedm minut odehrál český záložník ve službách Anderlechtu Martin Kolář. Ve druhém zápase skupiny A porazil Celtic Glasgow Lyon 2:0 a nezlomila jej ani neproměněná penalta v prvním poločase.

Dvakrát se trefil i Morientes

Závěrečných pět minut strávil na hřišti v utkání Monaka s AEK Atény další reprezentant do jednadvaceti let Jaroslav Plašil a asistoval u výhry 4:0. Miláčkem monackých fandů se stává Fernando Morientes, letní posila klubu z Realu Madrid. Na začátku sezóny má oslnivou formu, na hladké výhře se podílel dvěma góly. Ve skupině C neměla problémy ani La Coruňa. Zkušený tým bez větších potížích zdolal Eindhoven 2:0.

Dvě vítězství má na kontě i San Sebastian, který dnes vybojoval výhru na půdě Galatasaray Istanbul. Hosté od třetí minuty vedli a Galatasaray nebyla nic platná ani vyrovnávací trefa Hakana Sükura. Dvacet minut před koncem Xabi Alonso nasměroval španělské mužstvo k vítězství.

Stoprocentní bilancí se po dvou zápasech může pochlubit také Inter Milán. Dnes se ale na domácí výhru nad Kyjevem dost natrápil. Ukrajinci drželi na San Siru remízu 1:1 až do poslední minuty, střídající Vieri však v samém závěru strhnul výhru na stranu italského klubu.

Lokomotiv uhrál remízu s Arsenalem

První body v Lize mistrů získali fotbalisté Lokomotivu Moskva a Arsenalu Londýn, kteří po neúspěšném vstupu do soutěže v dnešním vzájemném utkání ve skupině B uhráli bezbrankovou remízu.

V úvodní půlhodině vděčili hosté za čisté konto jen brankáři Lehmannovi a také neschopnosti Moskvanů v koncovce. Šance Loskova, Chochlova a Ašvetiji volaly po gólu.

Ve vyrovnaném druhém poločase měli ke gólu blíže Angličané. Dvacet minut před koncem po závaru napálil Cole míč do Pačinina, ale hosté marně žádali odpískání penalty za údajnou ruku.

Liga mistrů, 2. kolo
Skupina A:
Anderlecht Brusel - Bayern Mnichov 1:1
Poločas: 0:0. Branky: 53. Mornar - 74. Santa Cruz. Rozhodčí: Medina Cantalejo (Šp.). Diváci: 21.578.
Celtic Glasgow - Olympique Lyon 2:0
Poločas: 0:0. Branky: 70. Miller, 78. Sutton. Rozhodčí: Iturralde González (Šp.). Diváci: 58.027.
Inter Milán - Dynamo Kyjev 2:1
Poločas: 1:1. Branky: 23. Adani, 90. Vieri - 34. Fjodorov. Rozhodčí: Bré (Fr.). Diváci: 45.000.
Lokomotiv Moskva - Arsenal Londýn 0:0
Rozhodčí: Wegereef (Niz.). Diváci: 28.000.
AS Monako - AEK Atény 4:0
Poločas: 2:0. Branky: 27. a 56. Morientes, 23. Giuly, 86. Prso. Rozhodčí: Farina (It.). Diváci: 14.500.
Deportivo La Coruňa - PSV Eindhoven 2:0
Poločas: 1:0. Branky: 20. Sergio, 51. Pandiani z pen. Rozhodčí: Larsen (Dán.). Diváci: 25.000.
Olympiakos Pireus - Juventus Turín 1:2
Poločas: 1:1. Branky: 11. Stoltidis - 21. a 79. Nedvěd. Rozhodčí: Poulat (Fr.). Diváci: 14.000.
Galatasaray Istanbul - Real San Sebastian 1:2
Poločas: 0:1. Branky: 61. S. Hakan - 3. Kovačevič, 72. Xabi Alonso. Rozhodčí: Fandel (Něm.). Diváci: 78.000.