Besiktas zaskočil hvězdnou Chelsea

O prvotřídní senzaci se ve středečních zápasech fotbalové Ligy mistrů postaral Besiktas Istanbul. Turecký mistr dnes dobyl stadion Chelsea Londýn a vyhrál tam 2:0. O obě branky se postaral v rozmezí pěti minut záložník Sergen. Poprvé se jeho střela nešťastně otřela o Terryho, podruhé mu fatální chybou nabídl gól Desailly.

Hrdina tureckého Besiktase Sergen Yalcin (vpravo) oslavuje se spoluhráčem Okanem Kocem svoji první branku vstřelenou anglické Chelsea v zápase 2. kola Ligy mistrů

Trenér Ranieri poslal na hřiště stejně jako na Letné Hasselbainka a Duffa, ale tentokrát mu tah nevyšel. Besiktas může mrzet jen Ilhanovo vyloučení, turecký kanonýr tak za tři týdny na Letnou nepřijede. Turci tak přerušili sérii šesti proher v soutěži.

Real opět otočil zápas

Real Madrid podobně jako s Marseille v Portu inkasoval jako první a stejně jako před dvěma týdny ještě do poločasu stihl otočit. Při Raúlově absenci hrál Real vpředu na jediného útočníka Ronalda a roli střelců na sebe místo renomovaných kanonýrů vzali záložníci Helguera, Solari a Zidane.

Marseille muselo čekat hodinu, než prorazilo obranu Partizanu. Ta se po Delibašičově vyloučení ještě víc semkla a rozevřel ji až vynikající Drogba. V posledních čtyřech zápasech se trefil čtyřikrát, proti Partizanu přidal dokonce hattrick a se čtyřmi zásahy vede tabulku střelců.

Stuttgart porazil Manchester i s neproměněnou penaltou

Manchesteru ve Stuttgartu vyhořela obrana. Nejdřív Szabicsovi otevřel cestu za gólem Gary Neville, který minul hlavou centr, poté obrana nechala příliš volna Kuranyimu a skvělý útočník lehce přeloboval Howarda. Manchester zavařil domácím jen těsně před sedmdesátou minutou.

Nejdřív Ronaldo trefil tyč, pak jej fauloval gólman Hildebrand a z penalty snížil van Nistelrooij. Naopak na druhé straně neuspěl při penaltě Meira. Skupinu tak vedou překvapivě Glasgow Rangers, kteří přišli v Aténách o výhru nad Panathinaikosem na poslední chvíli.

Rozehnal nejlepším hráčem Brugg

Nejvýraznější postavou Brugg v Amsterdamu byl český obránce David Rozehnal, a to nejen kvůli jeho ochranné masce, jíž si chrání zranění oka. Během prvních čtyř minut dvakrát hlavou odvrátil gólové nebezpečí a i poté musel několikrát hasit před Ibrahimovicem a spol.

Na belgického mistra tak musel vyzrát až krajan Sonck. První gól pro něj vymysleli Galásek s Ibrahimovicem, vstříc druhému jej poslal střídající Sneijder.

Milán vstřelil ve dvou zápasech jediný gól, přesto vede

Obhájce prvenství AC Milán znovu vděčí za body gólmanovi Didovi. Ve Vigu se těsně před přestávkou vytáhl proti technické ráně Mostového a ani poté mu o nic neustoupil. Na závěrečnou půlhodinu dostal šanci v dresu Milána udobřený Rivaldo.

Liga mistrů, 2. kolo:
Skupina E:
VfB Stuttgart - Manchester United 2:1 (0:0)
Branky: 50. Szabics, 52. Kuranyi - 67. Van Nistelrooij z pen. Rozhodčí: Bolognino (It.). Diváci: 50.348.
Panathinaikos Atény - Glasgow Rangers 1:1 (0:1)
Branky: 87. Konstantinidis - 35. Emerson. Rozhodčí: Daudén Ibáňez (Šp.). ČK: 57. Gumas (Panathinaikos). Diváci: 13.718
FC Porto - Real Madrid 1:3 (1:2)
Branky: 7. Costinha - 28. Helguera, 37. Solari, 67. Zidane. Rozhodčí: Collina (It.). Diváci: 37.506
Olympique Marseille - Partizan Bělehrad 3:0 (0:0)
Branky: 62., 68. a 84. Drogba. Rozhodčí: Messina (It.). ČK: 45. Delibašič (Partizan). Diváci: 58.000
Tabulka:
1. Real Madrid22007:36
2. Olympique Marseille21015:43
3. FC Porto20112:41
4. Partizan Bělehrad20111:41
Skupina G:
Chelsea Londýn - Besiktas Istanbul 0:2 (0:2)
Branky: 24. a 29. Sergen. Rozhodčí: Cortéz Batista (Portug.). ČK: 51. Ilhan (Besiktas). Diváci: 32.957
Lazio Řím - Sparta Praha 2:2 (0:2)
Branky: 46. a 60. z pen. Inzaghi - 27. Sionko, 35. Poborský. Rozhodčí: Colombo - Izzo, Harribey (všichni Fr.). ŽK: Johana. Diváci: 35.000