Rubriky:

Liga mistrů

V utkání s Poborským se Lazio pěkně nadřelo, míní Italové

2. října 2003 17:28 - PRAHA

Upracovaný výkon fotbalistů Lazia Řím, vzestup ve druhém poločase odměněný bodem, a skvělý výkon Karla Poborského, to jsou témata, jimiž se po remíze pražské Sparty v Římě v utkání Ligy mistrů zabývají italská média.

 

ČTK/AP

Oficiální internetová stránka italského klubu uznala, že "Lazio bylo pohaslé". Stejně jako ostatní ale vyzdvihuje velkou vnitřní sílu mužstva, které se po přestávce vzchopilo a rychle dotáhlo soupeřův náskok. "Spartu od prohry v závěru zachránil gólman Blažek," připomíná Gazzetta dello Sport, že Lazio mohlo obrat dokonat.

Zvláštní pozornost si vysloužil bývalý hráč Lazia Karel Poborský, který byl po střelci obou branek domácích Simone Inzaghim hodnocen jako nejlepší na hřišti. "Při prvním gólu posadil obranu Lazia na židli," píše se na stránce Lazia. Autor dodává, že Římané v prvním poločase soupeři v rychlosti stěží stačili.

Inzaghi upevnil rekord

V blankytném dresu odehráli zvláštní zápas Srb Dejan Stankovič a Simone Inzaghi. První z nich v Lize mistrů sehrál rekordní osmadvacátý zápas, druhý si dvěma brankami upevnil pozici historicky nejlepšího střelce klubu v evropských pohárech. Nyní má na kontě 18 zásahů, přičemž v elitní soutěži skóroval čtrnáctkrát.

Přitom novináři připomínají, že v této sezóně nemá místo v sestavě vůbec jisté. "Nemám s trenérem žádné napjaté vztahy. On ví, že se na mě může vždycky spolehnout. A že jsem neprotestoval, když mě střídal? Na to jsem byl příliš unavený," řekl Inzaghi.

Fiore: Klobouk dolů před Poborským

Gazzetta dello Sport si všímá bezradnosti kouče Roberta Manciniho, který sice ve srovnání s remízovým zápasem v Empoli přestavěl sestavu, ale ovoce to nepřineslo. "Spásu přinesl až Liverani," chválil list záložníka, který přišel do druhého poločasu místo nevýrazného Albertiniho.

Trenér Lazia pro italské novináře prohlásil, že skupina G je nadále zcela otevřená. "Naše remíza ukázala, jak umí být Liga mistrů vyrovnaná. A domácí porážka Chelsea dává šanci na postup všem čtyřem klubům," řekl Mancini. Vývoj zápasu se Spartou ho prý překvapil. "Byl to divný zápas, půl hodiny jsme hráli výborně, ale pak dostali gól při první ztrátě koncentrace," divil se trenér Lazia.

Podobný názor vyslovil i obránce Massimo Oddo. "Hráli jsme od začátku výborně, ale neproměnili jsme své šance a pak dvakrát inkasovali," vrátil se k utkání Oddo. Stefano Fiore vysekl poklonu Karlu Poborskému. "Známe ho jako velkého fotbalistu a je jasné, že se proti nám chtěl vytáhnout. Klobouk dolů před tím, co předvedl," řekl Fiore.

ČTK

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..