Liga mistrů

Manchester v Lize mistrů končí, nestačil na Bayern. Nepostupuje ani Plašil s Bordeaux

7. dubna 2010 20:30 - PRAHA

Loňský finalista fotbalové Ligy mistrů Manchester United v letošním ročníku soutěže končí. Svěřenci Alexe Fergusona porazili v odvetném utkání čtvrtfinále před vlastními diváky Bayern Mnichov 3:2, ale úvodní zápas prohráli 1:2 a do semifinále tak postoupil německý tým. Ve čtvrtfinále skončilo také Bordeaux, jehož dres obléká Jaroslav Plašil. Odvetný duel s Lyonem Bordeaux vyhrálo 1:0, úvodní zápas však skončil 3:1 pro Olympique.

Nigel Roddis, Reuters

Trenér Manchesteru postavil do základní sestavy oproti svým předzápasovým výrokům útočníka Waynea Rooneyho, který laboruje se zraněním. Domácí měli podobně hvězdný nástup do zápasu jako v úvodním duelu. Už ve 3. minutě se trefil Gibson, největší překvapení v sestavě Rudých ďáblů. V 7. minutě navíc náskok domácích navýšil svým prvním gólem v zápase Nani a když Portugalec ve 41. minutě navýšil na 3:0, jen málokdo by v tu chvíli věřil v postup bavorského celku.

Záložník Manchesteru United Nani se raduje z branky do sítě Bayernu Mnichov ve čtvrtfinále Ligy mistrů.Záložník Manchesteru United Nani se raduje z branky do sítě Bayernu Mnichov ve čtvrtfinále Ligy mistrů.foto: Reuters/Michael Dalder

On-line reportáž z utkání Manchester - Bayern najdete zde.

Pak ale nastal velký zvrat, útočník Bayernu Olič, který už v prvním utkání v nastaveném čase zařídil výhru, snížil dvě minuty před pauzou a pět minut po ní přišel zřejmě klíčový okamžik utkání. Bek Manchesteru Rafael, který už za stavu 3:0 nedal jasnou šanci, zbytečně fauloval Ribéryho a po druhé žluté kartě svůj tým oslabil v nejhorším momentu. Nešťastník zápasu pak už v kabinách sledoval, jak Bayern zvyšuje nápor a šestnáct minut před koncem uzdravený záložník Robben krásným volejem po rohu Ribéryho poslal Bayern do semifinále.

Ivica Olič z Bayernu Mnichov se raduje z branky do sítě do Manchesteru United ve čtvrtfinále Ligy mistrů.Ivica Olič z Bayernu Mnichov se raduje z branky do sítě do Manchesteru United ve čtvrtfinále Ligy mistrů.foto: ČTK/AP/Jon Super

Bayern sice v Manchesteru prohrál až ve čtvrtém utkání, ale prohra jej mrzet nemusí. Soupeři částečně vrátil prohru z památného finále Ligy mistrů z před jedenácti let a poprvé od roku 2001, kdy soutěž opanoval, se dostal mezi elitní kvarteto. Manchesteru, vítězi z roku 2008, naopak nevyšel útok na čtvrté semifinále v řadě.

On-line reportáž ze zápasu Bordeaux - Lyon najdete zde.

Historický den zažil i Lyon. I tým Olympique přes prohru v Bordeaux jásá, v semifinále je poprvé v historii, byť se dnes musel obejít bez distancovaného klíčového útočníka Lisandra Lopéze, který před týdnem Bordeaux potopil dvěma góly.

Marouane Chamakh z Bordeaux (vlevo) se raduje z branky se svým spoluhráčem Michaelem Cianim.Marouane Chamakh z Bordeaux (vlevo) se raduje z branky se svým spoluhráčem Michaelem Cianim.foto: Reuters/Regis Duvignau

Bordeaux sice mocně útočilo, ale vytěžilo jediný gól Šamacha těsně před přestávkou, na kterém se podílel i Plašil. Ten byl sice aktivní a několikrát vystřelil, ale výtečný brankář Lyonu Lloris už nekapituloval. Francouzští šampioni po víkendovém pádu z čela ligy zažili další trpký večer.

Odvetná čtvrtfinálová utkání fotbalové Ligy mistrů:
Bordeaux - Olympique Lyon 1:0 (1:0)
Branka: 45. Chamakh. Rozhodčí: Undiano Mallenco (Šp.). Diváci: 32 000. První zápas 1:3. Postupuje Lyon.
Manchester United - Bayern Mnichov 3:2 (3:1)
Branky: 7. a 41. Nani, 3. Gibson - 43. Olič, 74. Robben. Rozhodčí: Rizzoli (It.). ČK: 51. Rafael (Manchester). Diváci: 76.612. První zápas 1:2. Postupuje Bayern.