Rubriky:

Liga mistrů

Mourinho potvrdil, že téměř jistě odejde z Interu do Realu Madrid

23. května 2010 08:46 - MADRID

Fotbalový trenér José Mourinho takřka jistě odejde z Interu Milán do Realu Madrid. Portugalský kouč to prohlásil bezprostředně poté, co v sobotu večer vyhrál s italským celkem finále Ligy mistrů proti Bayernu Mnichov a dovedl jej k prvnímu triumfu v nejprestižnější klubové soutěži v Evropě od roku 1965.

 

Kai Pfaffenbach, Reuters

Mourinho v rozhovoru pro německou televizi SAT1 na přímý dotaz potvrdil, že sobotní finále na stadiónu Santiaga Bernabeua bylo jeho posledním utkáním na lavičce Interu a že má namířeno do Realu Madrid.

"Moje práce v Interu je hotova. Přepsal jsem s tímto klubem historii, odevzdal jsem mu vše a teď se cítím svobodný, abych se rozhodl o své budoucnosti. Je mnohem pravděpodobnější, že odejdu, než že zůstanu," prohlásil později na tiskové konferenci portugalský kouč, jenž se stal teprve třetím trenérem v historii Ligy mistrů, který opanoval soutěž s dvěma různými kluby. Před šesti lety triumfoval s Portem.

Nyní touží dovést na trůn pro klubového krále také Real. "Chtěl bych se stát jediným trenérem, který vyhraje Ligu mistrů se třemi různými kluby. Když jsem přišel do Porta, dlouhou dobu nic nevyhrálo. Když jsem zamířil do Chelsea, 50 let nevyhrála Premier League, a Inter nevyhrál (Ligu mistrů) 45 let. Velké výzvy jako tyto mě motivují," připomněl Mourinho své úspěchy.

Práce v Realu jej láká

S vedením Realu prý bude jednat v nejbližších dnech. Ještě předtím, než uzavře novou smlouvu, chce doladit zbývající detaily na pondělní schůzce s prezidentem "Bílého baletu" Florentinem Pérezem. "Zatím jsem nic nepodepsal. Ještě nevím, jaké jsou jejich plány. Musím je vědět předtím, než budu moci říct, že jsem trenér Realu," uvedl.

Práce v Realu ho každopádně láká. "Hrát proti Barceloně ve Španělsku, to je obrovská výzva. Real Madrid vypadá jako klub, který chce vyhrávat velké tituly. Ale získávání titulů není jen o dresu, který nosíte, a o penězích. Je to o charakteru a společné práci," podotkl Mourinho.

Inter se neopouští lehce, vadí mu ale poměry v italském fotbalu

Připustil, že se mu Inter neopouští lehce. Jedním z důvodů, proč odchází, je prý také jeho dlouhodobá nespokojenost s poměry v italském fotbale. "V Interu jsem byl velmi šťastný, ale ne ve světě italského fotbalu. Je mnoho věcí, které se mi nelíbily. Nelíbí se mi všechny ty komentáře prezidentů klubů, trenérů a novinářů. O odchodu uvažuji už tři čtyři měsíce," řekl sedmačtyřicetiletý Portugalec.

Mourinhův úmysl opustit Milán potvrdil také prezident Interu Massimo Moratti. "Budu smutný, až ho uvidím odcházet. Zůstanu mu dlužný, protože toho pro nás tolik vyhrál a dodal nám sebevědomí vítězit na mezinárodní scéně," podotkl Moratti. Přesto se ještě úplně nevzdával naděje na Mourinhovo setrvání. "Nemyslím, že (s Realem) absolvoval víc než stručný rozhovor. Myslím, že stále zůstává malá šance," dodal Moratti.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Liga mistrů

Filtr článků - Liga mistrů


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..