Slepička pomohl brankou k výhře Dinama Záhřeb ve 2. předkole LM

Český útočník Dinama Záhřeb Miroslav Slepička pomohl vstřelenou brankou k výhře svého týmu nad slovinským Koperem 5:1 v úvodním zápase druhého předkola fotbalové Ligy mistrů.

Osmadvacetiletý bývalý hráč Liberce či Sparty Praha ve 38. minutě zvyšoval na 2:1 pro domácí Dinamo. Chorvatský mistr v Záhřebu nezačal dobře a prohrával už od 11. minuty, do konce poločasu však dokázal zápas otočit a v druhé půli si dalšími třemi góly zajistil solidní čtyřbrankový náskok do odvety.

Fotbalisté Žiliny překvapivě prohráli na hřišti maltského celku Birkirkara 0:1. Českému trenérovi slovenského mistra Pavlu Hapalovi tak nevyšla premiéra na lavičce v "milionářské soutěži". Zápas rozhodla jediná branka Srba Vukanače už z první minuty, na kterou nedokázali hráči Žiliny odpovědět. V sestavě hostů odehrál celý zápas český obránce Ondřej Šourek, záložník Emil Rilke si zahrál první hodinu.

Rakouský mistr Salcburk naopak potvrdil pozici jasného favorita a na svém stadionu deklasoval HB Tórshavn z Faerských ostrovů 5:0. Za domácí odehrál úvodních šedesát minut exslávistický slovenský záložník Dušan Švento, ale mezi střelce se nezapsal.

Stejně jasným výsledkem doma Hapoel Tel Aviv porazil Željezničar Sarajevo. Hvězdou zápasu byl domácí útočník Lala, který dal hattrick už během necelé půlhodiny prvního poločasu.

Úvodní zápasy 2. předkola Ligy mistrů:
Inter Baku - Lech Poznaň 0:1 (0:0), Levadia Tallinn - Debrecín 1:1 (0:0), Birkirkara - Žilina 1:0 (1:0), Salcburk - HB Tórshavn (Faer. ostr.) 5:0 (2:0), Metalurg Liepaja - Sparta Praha 0:3 (0:1), Loveč - Pljevlja (Č. Hora) 1:0 (1:0), AIK Stockholm - Jeunesse Esch (Luc.) 1:0 (0:0), Omonia Nikósie - Renova (Mak.) 3:0 (2:0), Hapoel Tel Aviv - Željezničar Sarajevo 5:0 (5:0), Dinamo Záhřeb - Koper (Slovin.) 5:1 (2:1, za domácí gól Slepička), Bohemians Dublin - The New Saints (Wales) 1:0 (0:0).