Rubriky:

Liga mistrů

Sionko před Lechem: Hrát jako s Hradcem? To by na nás měl každý

27. července 2010 07:10

Start do sezóny nevyšel optimálně, ale tíživé myšlenky sparťan Libor Sionko zahání „V Hradci nám liga nevyšla, ale to se stane, jsme v pohodě,“ pravil záložník před úterní první bitvou s Lechem Poznaň, po níž se Letenští můžou přiblížit k miliónům z Ligy mistrů. V posledních zápasech měl volněji. „Nechám se překvapit, jestli budu v sestavě,“ říkal, ač je jasné, že jen těžko může chybět, což okamžitě potvrdil i vedle sedící trenér Chovanec. „Ale do zápasu se to může změnit. Rotace v týmu je správná,“ podotkl Sionko.

 

Michal Kamaryt, ČTK

Co si myslíte o Lechu Poznaň?

Měl jsem možnost hrát kdysi ještě s Austrií Vídeň proti Legii Varšava a trochu poznat polský fotbal. Je jasné, že to nebude snadný souboj. Vidím to padesát na padesát.

V čem může být soupeř nebezpečný?

Těžko kázat o polském fotbale. Je minimum možností ho tu vidět. Typologicky ale vypadá jejich liga stejně jako česká. Jsou jen o něco běhavější a bojovnější. Myslím, že nenarazíme na tým, který by nás v něčem výrazně překvapil.

Jejich trenér Zieliński už v Polsku vyhlašoval, že na Spartu mají? Co byste mu odpověděl?

Pokud přistoupíme k zápasu jako zkraje ligy v Hradci, má na nás každý. Ale se stoprocentním nasazením a koncentrací budeme mít navrch my. O tom jsem přesvědčen.

Jak velkým minusem je začínat doma?

Nevím, teoreticky to nevýhoda je, ale nezaobírám se tím. Beru to jako fakt.

V posledních dnech jste měl poněkud volnější zápasový program. Pomohlo to? 

Cítím se dobře, herní pauza pomohla k nabrání sil. Vzhledem k počasí minulých dnů ubývaly rychle. Je správné, když v závislosti na programu nastane rotace v sestavě.

V poslední době jste na hřištích soupeře hráli s míčem Jabulani, který se na mistrovství světa jevil jako problematický, doma máte jiný. Který vám sedí víc?

Preferuju náš nike, adidasy lítají opravdu nějak divně.

Václav Procházka, Právo

Zrušit


Časová osa: Liga mistrů

Filtr článků - Liga mistrů


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..