Po fotbalistech Salcburku házeli kyperští fanoušci baterie

NIKÓSIE

Fotbalisté Salcburku si z utkání 3. předkola Ligy mistrů na Kypru přivezli nepříjemný zážitek. Při odchodu z trávníku po úvodním souboji s Omonií Nikósie na ně domácí fandové házeli baterie o váze 73 gramů. Trenér Huub Stevens se bál o životy svých svěřenců.

"Pokud by to některého z hráčů trefilo do hlavy, mohl by zemřít," prohlásil kouč Salcburku. "Přitom domácí fandové po celý zápas dělali skvělou atmosféru a zasloužili si pochvalu. Co se ale stalo po zápase, bylo nedůstojné," dodal.

Salcburk byl v utkání s Omonií aktivnější a již v osmé minutě se ujal vedení, když střela Gonzala Zaráteho prošla pod tělem chybujícího domácího brankáře Jevriče.

Rakouský celek však vedení neuhájil. V poslední minutě faulovala nedávná posila David Mendes da Silva a domácí kanonýr Lua Lua z penalty vyrovnal na konečných 1:1. "Za naši snahu ve druhé půli jsme si vyrovnání zasloužili," mínil konžský útočník.

Odveta se hraje ve středu a očekává se, že do Salcburku dorazí stovky kyperských fanoušků.