Rubriky:

Liga mistrů

Sparta se ve stylu Jamese Bonda již v neděli přesunula na Slovensko

23. srpna 2010 13:18 - PRAHA

Stačil jeden tragický týden a fotbalová Sparta má starostí nad hlavu. Milióny z Ligy mistrů jsou v nedohlednu, v domácí soutěži ztrácí na vedoucí Plzeň už sedm bodů. Kázeňské prohřešky hráčů nekončí, kouč Jozef Chovanec se cítí ohrožen. V nastalém marasmu klub předvedl alespoň jednu vydařenou akci ve stylu Jamese Bonda. Zcela nepozorován je tým od neděle na Slovensku.

 

Jan Handrejch, Právo

Slavný agent 007 by je za tuto akci pochválil. Kdo by se v úterý dopoledne rozhlížel na ruzyňském letišti po fotbalistech Sparty, nedočkal by se. Letenský tým odletěl ke středeční odvetě čtvrtého předkola Ligy mistrů se Žilinou již v neděli večer. Na Slovensko se přesunul v absolutním utajení den po ligové porážce s Plzní.

„Odveta je pro nás klíčovým zápasem. Na Slovensku se mužstvo bude připravovat rozhodně ve větším klidu, než jaký by mělo v Praze,“ vysvětlil Ondřej Kasík, ředitel komunikace letenského klubu. „Navíc doufáme, že tři dny pospolu tým víc stmelí, než kdyby se nárazově scházel jen na jednotlivé tréninky,“ dodal.

Sparta se de facto vydala na předem ztracenou misi. Doma prohrála 0:2, v odvetě se musí obejít bez trojlístku hříšníků Matějovský, Řepka, Brabec a otazník navíc visí nad startem řady zraněných hráčů. Přesto však nechce podcenit žádný detail a pokusí se o zázrak. Páteční los základních skupin Evropské ligy má jistý, ale ten čtvrteční, při němž budou v osudí jména účastníků Ligy mistrů, bude po všech stránkách atraktivnější...

„Samozřejmě by bylo lepší jet do Žiliny s výhrou. Ale musíme se z posledních dvou zápasů otřepat a zkusit o postup zabojovat. Šance není velká, ale pořád žije,“ doufá záložník Libor Sionko, jenž si stejně jako útočník Bony Wilfried v prvním zápase odseděl na tribuně stop na jedno utkání a v odvetě již mohou nastoupit.

„Šošoni“ jsou v pohodě, i když Senicu neporazili

Žilina je pochopitelně v mnohem lepším rozpoložení. O víkendu doma sice jen remizovala 0:0 se Senicou, šetřila však řadu hráčů ze základní sestavy a na vedoucí trojlístek Slovan, Trnava a Senica ztrácí po šesti kolech slovenské ligy jen bod. A hlavně může stavět na královském dvougólovém náskoku z Letné.

„Šošoni“ jsou v domácí soutěži jako jediní stále bez porážky, na betonující Senicu ovšem nevyzráli. „Snažili jsme se celý zápas vymyslet něco dopředu a vsítit gól, ale nepodařilo se nám to. Senici stačilo jen bránit. Věděli jsme, že budou hrát ze zabezpečené obrany, ale nečekal jsem, že to bude až takovým způsobem,“ postěžoval si žilinský kapitán Róbert Jež.

Zápas sledovala návštěva jen okolo 3500 diváků. Atmosféra však byla vynikající, domácí příznivci vytrvale hnali svůj tým za vítězstvím. „Chci poděkovat všem divákům, kteří zavítali na stadión, a věřím, že proti Spartě bude plný dům,“ těší se krajní obránce Stanislav Angelovič.

Pavel Dosadil, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Liga mistrů

Filtr článků - Liga mistrů


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..