Rubriky:

Liga mistrů

V týmu je dobrá nálada, přesvědčuje před zápasem se Žilinou brankář Blažek

24. srpna 2010 20:35 - ŽILINA

Ve svých sedmatřiceti letech si fotbalový brankář Jaromír Blažek uvědomuje, že má letos možná poslední šanci ještě si zahrát ve věhlasné Lize mistrů. O to víc jej mrzí špatná výchozí pozice Sparty, která musí ve středeční odvetě 4. předkola v Žilině dohánět manko z prvního zápasu; na Letné prohrála 0:2 a skoro každý ji odepisuje. Blažek věří v možné středeční drama, sám by si přál, aby Sparta Žilinu znervóznila rychlým vedoucím gólem.

 

Jaroslav Podhorský, ČTK

"A pak se děj vůle boží," podotkl Blažek s úsměvem na dnešní předzápasové tiskové konferenci na žilinském stadiónu Pod Dubňom. Až se ve středu postaví před vyprodaný jedenáctitisícový stadion, nerad si bude připouštět, že možná naposledy v kariéře jako aktivní hráč uslyší podmanivou znělku Ligy mistrů.

Zkušený gólman po sezóně možná skončí s kariérou, další možnost zahrát si nejlepší evropskou klubovou soutěž se mu už třeba nenaskytne. "Je jasné, že v mém věku je tohle jedna z posledních možností na Ligu mistrů. Do padesáti let přece chytat nebudu," prohlásil Blažek.

Musí věřit v to, že se budou činit jeho spoluhráči v útoku. Sparta stojí před těžkým úkolem na Slovensku nejméně dvakrát skórovat a pokud možno neinkasovat. To bude zase výzva pro Blažka, který je sám zvědavý na to, jak bude fungovat jeho spolupráce s nově sestavenou obranou.

V obraně budou chybět Řepka, Brabec a Kušnír

Kvůli žlutým kartám ve středu bude Sparta postrádat stabilní stopery Řepku s Brabcem, dlouhodobě je mimo hru zraněný Kušnír. "Každý zásah do standardní obranné čtyřky se musí někde projevit. Jediný, kdo zůstal, je Pamič. I tím to budeme mít složitější, ale jde o jediný zápas a může se stát cokoliv. Třeba to kluci odehrají fantasticky a nebude co řešit," přál si Blažek.

V Žilině povede zřejmě Spartu do bitvy při Řepkově absenci jako kapitán a nejzkušenější hráč. Blažek věří, že mužstvu pomůže i netradiční třídenní soustředění v Rajeckých Teplicích, kam pražský tým vyrazil už v neděli, netradičně tři dny před zápasem. "Oprostili jsme se od věcí, které kolují doma. Měli jsme čas soustředit se jen na sebe a na zápas samotný," uvedl Blažek.

Sám důrazně popírá, že by ve sparťanském táboře vládla napjatá atmosféra, poté co tým nezvládl první zápas se Žilinou a v sobotu prohrál i s ligovým lídrem z Plzně. "Vyjdu z toho, co se odehrává v českých médiích. Je to vymyšlené, nikdo se nehádá, nikdo na nikoho nekřičí. Máme dobrou náladu," tvrdil Blažek den před žilinskou odvetou.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Liga mistrů

Filtr článků - Liga mistrů


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..