Rubriky:

Liga mistrů

Fanoušci Spartaku řádí v Žilině na protest proti vraždě svého vůdce

8. prosince 2010 21:45 - ŽILINA

Zápas fotbalistů Žiliny se Spartakem Moskva v posledním kole základní části Ligy mistrů byl už po čtyřech minutách přerušen kvůli výtržnostem fanoušků ruského klubu. Po zhruba dvacetiminutové pauze utkání pokračovalo.

 

Jaroslav Podhorský, ČTK

Příznivci Spartaku začali hned po zahájení hry odpalovat ohňostroje a házet na hřiště světlice a dělobuchy. Nizozemský rozhodčí Kevin Blom nejprve na chvilku přerušil hru, pak nechal pokračovat, ale v závěru čtvrté minuty poslal obě mužstva do šaten.

Fanoušci ruského celku, kterých dorazilo do Žiliny zhruba 400, pak přelézali plot v sektoru hostů a v hledišti se strhlo několik potyček. Výtržníky se snažili uklidnit i hráči Spartaku, kteří přišli z kabiny.

Organizátoři odvádějí jednoho z fanoušků Spartaku Moskva, který vnikl na plochu v utkání Ligy mistrů proti Žilině.Organizátoři odvádějí jednoho z fanoušků Spartaku Moskva, který vnikl na plochu v utkání Ligy mistrů proti Žilině.foto: Reuters/David W Cerny


Řádění příznivců moskevského celku bylo podle všeho plánované a souviselo s nedělní vraždou jednoho z jejich vůdců. Osmadvacetiletého Jegora Sviridova střelil do hlavy Dagestánec Aslan Čerkesov a vražda vyvolala v Moskvě napětí a výzvy k etnickému násilí. V noci na dnešek zablokovaly stovky rozhořčených fandů Spartaku na protest jednu z hlavních moskevských tříd.

Další protestní akcí byly výtržnosti v Žilině. "Včera jsme demonstrovali v Moskvě a dneska chceme přitáhnout pozornost celého evropského fotbalového společenství, protože nás beztrestně zabíjejí. To nedovolíme. I když je to pro náš tým důležitý zápas, budeme protestovat, abychom ukázali naše odhodlání," řekl jeden z ruských příznivců před zápasem reportérovi serveru Gazeta.ru.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Liga mistrů

Filtr článků - Liga mistrů


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..