Juventus v Lize mistrů stále bez porážky

Osmifinálovou bránu Ligy mistrů otevírají fotbalisté Juventusu. Finalista minulého ročníku deklasoval San Sebastian 4:2. O góly vítězů se rovnoměrně podělili Trezeguet a Di Vaio, na dvě branky přihrál český záložník Pavel Nedvěd.

Juventus vyhrál dvakrát jen se štěstím, ale do třetice neponechal nic náhodě a San Sebastianu nadělil už do přestávky tři branky. Vedle Francouze Trezegueta se nenechal zahanbit ani Di Vaio, hrající místo zraněného Del Piera.

Ve dvou brankách měl prsty Pavel Nedvěd. Až za beznadějného stavu 4:0 přišli ke slovu Baskové a s přispěním vlastní branky Chorvata Tudora snížili na 4:2.

Inter nestačil na Lokomotiv

Naopak vítězné tažení dalšího italského celku Interu Milán skončilo krutou prohrou v Moskvě. Nedělní změna trenéra tak Interu vůbec neprospěla. Alberto Zaccheroni si jako nástupce odvolaného Hectora Cúpera dal podmínku, že mužstvo převezme až ve středu. Zaskakující asistent Corrado Verdelli se sice pokusil zanechat na Interu svůj otisk a hodně zamíchal sestavou, ale očekávaný výsledek se nedostavil.

Naopak, klub, který v úvodním kole šokoval třígólovou výhrou na půdě Arsenalu, teď stejným výsledkem prohrál. Hosté sice zcela jasně předčili soupeře v počtu střel na branku, v rohových kopech i v držení míče, ale góly dávali jen domácí. Už po dvou minutách překonal brankáře Tolda domácí kapitán Loskov a po změně stran ho napodobili Gruzínec Ašvetija a Chochlov.

Arsenal odváží prohru z Kyjeva

Do čela skupiny B tak postoupilo Dynamo Kyjev, které doma porazilo Arsenal 2:0. Londýnský klub sice bez porážky vládne anglické lize, ale na evropské scéně se krčí u dna s jediným bodem a zmatky v obraně se sám připravil o lepší výsledek.

Uzbek Šackich se nenechal přemlouvat a z voleje otevřel skóre. Bělorus Bělkevič pak střelou z třiceti metrů do prázdné branky potrestal Lehmannovo nepovedené vyběhnutí. Francouz Henry sice deset minut před koncem vstřelil první gól Arsenalu v soutěži, ale na zvrat už bylo pozdě.

Zítkovo čisté konto

Majitel Zlaté kopačky Nizozemec Makaay se mnichovskému Bayernu vyplácí. V Lyonu dal už svůj třetí gól v Lize mistrů a sedmý celkově od letního přestupu z La Coruni. Hladce tak vyhrál přímou konfrontaci s Brazilcem Elberem, jehož v létě v útoku Bayernu ke značné nelibosti fanoušků nahradil.

Na vítězství to však nestačilo, neboť dvě minuty před koncem vyrovnal Luyindula a v hektické závěru mohli být hosté rádi, že udrželi remízu. Hned za ně se v tabulce skupiny A dotáhl Anderlecht, který porazil Celtic Glasgow 1:0, přestože hrál déle než hodinu bez vyloučeného kapitána De Boecka. Český brankář Daniel Zítka však udržel čisté konto.

Eindhoven konečně bodoval

Méně úspěšný byl Slovák Juraj Bučko, jehož poslal trenér Protasov do branky Olympiakosu Pireus k premiéře v Lize mistrů. Na hřišti Galatasaray Istanbul Bučko kapituloval už v osmé minutě a to ho ještě při střele Hakana Süküra zachránila tyč. O minutu později už tolik štěstí neměl a musel pro míč do sítě.

Olympiakos tak zůstává jediným z 32 účastníků, kdo ještě nezískal ani bod. Eindhoven, který na tom byl až dosud stejně, totiž vyhrál na hřišti AEK Atény 1:0. Naopak Monako po dvou výhrách nechalo tři body v La Coruni, když jediný gól dal sedm minut před koncem Tristán.

3. kolo Ligy mistrů
Skupina A:
Olympique Lyon - Bayern 1:1
Poločas: 0:1. Branky: 88. Luyindula - 25. Makaay. Rozhodčí: Michel (SR). Diváci: 40 000
Anderlecht - Celtic Glasgow 1:0
Poločas: 0:0. Branka: 72. Dindane. Rozhodčí: Stuchlik (Rak.). ČK: 26. De Boeck (Anderlecht). Diváci: 28 000.
Lokomotiv Moskva - Inter Milán 3:0
Poločas: 1:0. Branky: 2. Loskov, 50. Ašvetija, 57. Chochlov. Rozhodčí: Wack (Něm.). Diváci: 20 000.
Dynamo Kyjev - Arsenal 2:1
Poločas: 1:0. Branky: 27. Šackich, 64. Bělkevič - 80. Henry. Rozhodčí: Plautz (Rak.). Diváci: 83 000.
La Coruňa - AS Monako 1:0
Poločas: 0:0. Branka: 83. Tristán. Rozhodčí: De Bleeckere (Belg.). Diváci: 25 000.
AEK Atény - Eindhoven 0:1
Poločas: 0:1. Branka: 37. Lucius. Rozhodčí: Irvine (S. Ir.). Diváci: 11 500.
Galatasaray Istanbul - Olympiakos Pireus 1:0
Poločas: 1:0. Branka: 9. Cihan. Rozhodčí: Meier (Švýc.). Diváci: 50 000.
Juventus - San Sebastian 4:2
Poločas: 3:0. Branky: 3. a 63. Trezeguet, 7 a 45. Di Vaio - 67. Tudor, 80. De Pedro. Rozhodčí: Poll (Angl.). Diváci: 30 000.