Rubriky:

Liga mistrů

Z ostudy Žiliny v Lize mistrů si nic neděláme, říká Rilke

27. prosince 2010 14:45

Ofenzivní fotbalový záložník Emil Rilke poznal v minulých měsících atmosféru Ligy mistrů v dresu MŠK Žilina, kde patřil společně s trenérem Pavlem Hapalem a dalším hráčem Ondřejem Šourkem k českým zástupcům v klubu slovenského šampiona. „I když jsme ve skupině nezískali ani bod, hodnotím podzim pozitivně,“ říká Rilke v rozhovoru pro Sport cz.

Mrzí vás hodně, že Žilina v Lize mistrů neuspěla?

Přiznám se, že si z toho nic neděláme. Už postup v kvalifikaci přes pražskou Spartu byl velkou odměnou a do skupiny jsme šli s cílem hlavně nabrat nějaké zkušenosti. Nejblíže k bodovému zisku jsme měli v posledním zápase se Spartakem Moskva, kdy jsme dokonce vedli. Pak jsme prohráli 1:2.

I na půdě Chelsea jste se pokoušeli o překvapení...

Sice jsme také vedli, ale Chelsea nás tlačila celý zápas. Domácí měli obrovské množství šancí a bylo jen otázkou času, kdy se prosadí. Když to shrnu, tak vyloženě jsme selhali jen proti Marseille. Celkově jsem ale rád, že jsem nastoupil v pěti ze šesti zápasů Žiliny v Lize mistrů.

Prý se o vás uchází polský celek Ruch Chorzów. Co o tom víte?

Četl jsem to na internetu, ale žádné informace nemám a vůbec na spekulace nehledím. Teprve až se počátkem ledna vrátím do Žiliny, budu mluvit s majitelem klubu. A podle toho uvidíme, co z toho vzejde. Pro mě je nejdůležitější, že 5. ledna začínáme v Žilině zimní přípravu a 8. ledna bychom měli hrát na halovém turnaji v Praze. V Žilině jsem spokojený. Jsem tam už dva a půl roku. Současnou slovenskou ligu vedeme se slušným náskokem a cílem je znovu titul.

Jak jste strávil vánoční svátky?

Doma v Ústí nad Labem, kde jsem si i 26. prosince zahrál na halovém turnaji. Jsem rád, že jsem po dlouhé době viděl místní kluky.

Neláká vás návrat do české ligy?

Ani ne. Poznal jsem ji při působení v Teplicích, odkud jsem chodil na hostování do Opavy, Jablonce, Příbrami a Mostu. S českou ligou nemám dobré zkušenosti. Možná se někdy vrátím do Ústí, ale hned tak brzy to asi nebude. Nejspíš na konec kariéry, třeba až za deset let.

Josef Pešout, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Liga mistrů

Filtr článků - Liga mistrů


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..