Smutek na San Siru, výhru odvážejí Bruggy

Šok připravili svým fanouškům fotbalisté AC Milán ve třetím kole Ligy mistrů. Obhájce trofeje doma nestačil na mistrovský celek z belgických Brugg a prohrál 0:1.

Bruggy v soutěži nevyhrály venku sedm zápasů v řadě a norský kouč Sollied už sérii nechtěl dál prodlužovat. Na San Siru postavil pětičlennou obrannou hráz a taktika se vyplatila. Obávaní útočníci Filippo Inzaghi se Ševčenkem se vůbec neprosadili, naopak z brejku šokoval favorita Peruánec Mendoza.

Chelsea se v utkání s Laziem konečně chytila, i když sám kouč Ranieri ví, že nebylo vše ideální. Londýňany zaskočil hrdina zápasu se Spartou Simone Inzaghi, který hlavou dopravil roh za záda krajana Cudiciniho. Lazio přitom bylo pod drtivým tlakem, míč mělo v moci nejméně z dnes hrajících šestnácti týmů. A teprve v druhém poločase domácí převahu díky Lampardovi a Mutuovi zúročili.

Ferguson slavil jubilejní výhru

Podobně sevřeni jako Lazio byli v Glasgowě hráči Manchesteru. Těm stačilo v prvních 40 minutách jednou vystřelit mezi tyče a Phil Neville se hned dočkal gólu. Domácí byli ale neškodní, naopak Silvestreho hlavičku musel Arteta odklidit z čáry. Alex Ferguson si tak do rodného města dojel pro svou jubilejní 50. výhru v Lize mistrů, což se ještě žádnému trenérovi nepodařilo.

V dresu Marseille se stal smutným hrdinou kanonýr Drogba. Nejprve svou pátou brankou v soutěži potvrdil pozici nejlepšího střelce, ale pak se hostům povedlo vyrovnat a ještě do přestávky poslal Drogba Porto do sedla mizernou malou domů. Jeho hlavička našla Brazilce Derleie a nejlepší střelec loňského ročníku Poháru UEFA si otevřel účet i o patro výš. Posledních dvacet minut odehrál v dresu poražených i Štěpán Vachoušek, ale místo vyrovnání musel přetrpět třetí gól v síti Olympique.

Real nechal kanonádu na jindy

Real Madrid toho dnes zůstal svým fanouškům hodně dlužen. V předešlých dvou zápasech nastřílel sedm branek, ale tentokrát se proti nejslabšímu týmu skupiny Partizanu Bělehrad musel spokojit jen s Raúlovou dorážkou.

Stuttgart i Ajax se opřely o své tradiční střelce. Lídra bundesligy nasměroval za třemi body ve velké formě hrající Maďar Szabics, Ajax posunul do čela skupiny Švéd Ibrahimovic. V následujících zápasech se ale Ajax bude muset obejít bez kapitána Van der Vaarta, který dnes musel kvůli zranění po 40 minutách odstoupit.

LIGA MISTRŮ, 3. KOLO
Skupina E:
Stuttgart - Panathinaikos Atény 2:0
Poločas: 2:0. Branky: 13. Szabics, 25. Soldo. Rozhodčí: Allaerts (Belg.). Diváci: 50 348.
Glasgow Rangers - Manchester United 0:1
Poločas: 0:1. Branka: 5. P. Neville. Rozhodčí: Frisk (Švéd.). Diváci: 50 000.
Olympique Marseille - FC Porto 2:3
Poločas: 1:2. Branky: 24. Drogba, 84. Marlet - 31. Maniche, 35. Derlei, 81. Aleničev. Rozhodčí: Vassaras (Řec.). Diváci: 49 000.
Real Madrid - Partizan Bělehrad 1:0
Poločas: 1:0. Branka: 38. Raúl. Rozhodčí: Busacca (Švýc.). Diváci: 63 711.
Chelsea - Lazio 2:1
Poločas: 0:1. Branky: 57. Lampard, 65. Mutu - 38. S. Inzaghi. Rozhodčí: Hauge (Nor.). Diváci: 40 405.