Liga mistrů

Tottenham zvítězil nad AC Milán, Raúl zařídil Schalke remízu

15. února 2011 22:51 - PRAHA

Fotbalité Tottenhamu zvítězili v úvodním utkání osmifinále Ligy mistrů na stadiónu AC Milán 1:0 a do odvety si vezou velmi nadějný výsledek. Jedinou branku zápasu vstřelil v 80. minutě Crouch. Český fotbalista Marek Jankulovski do utkání nezasáhl. Ve druhém úterním zápase remizovala Valencie s hostujícím Schalke 1:1. Skóre otevřel v první půli Soldado, bod pro německý tým zařídil Raúl.

Alessandro Bianchi, Reuters

Tottenham začal na San Siru aktivněji a překvapivě si po celý první poločas vypracoval více gólových příležitostí. Při absenci Balea se Kohouti spoléhali při ofenzivních výpadech zejména na Lennona a dlouhána Crouche. Anglický reprezentační útočník po čtvrthodině hry podstoupil vzdušný souboj s brankářem Abbiatim, načež musel gólman vystřídat.

Druhá půle přinesla větší počet zajímavých situací. Krátce po jeho začátku se o lišácké zakončení pokoušel z hranice velkého vápna Van der Vaart, technická střela však skončila těsně mimo tyč. V 50. minutě se do největší příležitosti dostal po centru z rohového kopu stoper domácích Yepes. Prudkou hlavičku však dokázal skvělým zákrokem zlikvidovat gólman Gomes.

Zlatan Ibrahimovic z AC Milán (uprostřed) se snaží prosadit přes Vedrana Corluku z Tottenhamu.Zlatan Ibrahimovic z AC Milán (uprostřed) se snaží prosadit přes Vedrana Corluku z Tottenhamu.foto: Reuters/Stefano Rellandini

Od 55. minuty to na hřišti pořádně vřelo. Vše odstartoval nevybíravý zákrok Flaminiho, který skočil oběma nohama napřed pod nohy Corluky. Chorvata odnesli pomocníci na nosítkách. Sudí celou situaci ohodnotil pouze žlutou kartou. Nervózní náladu podporoval hlavně Gattuso, který se několikrát ohnal po Crouchovi a nakonec rukou v obličeji odstrčil asistenta trenéra Harryho Redknappa.

Gattuso řádil i po konci zápasu

Do další velké příležitosti zápasu se dostal znovu Yepes. Kolumbijskému obránci znovu pokazil gólovou radost Gomes. Frustrovaný Yepes pak atakoval brazilského brankáře při výhozu. Italský celek byl ve druhé půli aktivnější, přesto nakonec inkasoval. Do brejku se totiž rozběhl rychlík Lennon, který před pokutovým územím obešel smolaře zápasu Yepese a míč předložil osamocenému Crouchovi, jenž zasunul míč do odkryté brány. I po konečném hvizdu museli spoluhráči krotit Gattusa, který neunesl porážku a opětovně fyzicky atakoval asistenta londýnského kouče.

Španělská Valencie přivítala Schalke. Za německý celek nastoupil útočník Raúl, který ještě v dresu Realu Madrid nasázel do sítě Valencie dvanáct gólů. Legendární útočník se prosadil i v úterním utkání. Jako první se však z branky radovali domácí. V 17. minutě nacentroval z levé strany Mathieu do pokutového území, kam si naběhl Soldado, který zblízka otevřel skóre zápasu.

Raúl v dresu Schalke 04 se raduje z branky.Raúl v dresu Schalke 04 se raduje z branky do sítě Valencie.foto: ČTK/AP/Alberto Saiz

Bundesligovému týmu se podařilo vyrovnat ve druhé půli zásluhou španělského ostrostřelce. Raúolovi poslal míč dovnitř pokutového území Jurado a Raúl propálil brankáře Guaita. Třiatřicetiletý útočník vstřelil rekordní 71. gól v evropských pohárových zápasech.

Úvodní osmifinálová utkání fotbalové Ligy mistrů:
AC Milán - Tottenham 0:1 (0:0)on-line
Branka: 80. Crouch. Rozhodčí: Lannoy - Dansault, Ugo (všichni Fr.). Diváci: 75.652.
Valencie - Schalke 04 1:1 (1:0)on-line
Branky: 18. Soldado - 64. Raúl. Rozhodčí: Nikolajev - Kalugin, Averjanov (všichni Rus.). ČK: 90.+4 Schmitz (Schalke). Diváci: 42.703.