Rubriky:

Liga mistrů

Teď se budeme muset snažit, aby fanoušci nenadávali, říká Horváth před LM

9. července 2011 17:36 - PLZEŇ

Lídr plzeňských fotbalistů Pavel Horváth se už těší, až s Viktorií v úterý vstoupí na hřišti Pjuniku Jerevan do druhého předkola Ligy mistrů. Za výhodu považuje, že Západočeši začínají v Arménii a že odvetu sehrají na domácím stadionu ve Štruncových sadech, který prochází velkou rekonstrukcí. "V pohárech s tím mám dobré zkušenosti, domácí zápas je pak rozhodující. Jde o to vytvořit si na hřišti soupeře dobrou výchozí pozici. Pro mě osobně je určitě lepší začínat venku," říká Horváth.

 

Jan Handrejch, Právo

Je rád, že Západočeši nakonec mohou odehrát odvetu v rozestavěných Štruncových sadech. Plzeňský stadion prochází rozsáhlou rekonstrukcí, za brankami rostou nové postranní tribuny a k dispozici bude divákům jen hlavní tribuna. "I když ten stadion ještě není kompletně složený, určitě je lepší hrát tady. Hlavně nemusíme nijak cestovat. Doma je doma," podotkl Horváth.

Těší se, až bude rekonstrukce hotová. Změny jsou na první pohled patrné už nyní - mimo jiné zmizela tartanová dráha a hřiště se přibližuje k hlavní tribuně. "Není to to samé, co bývalo. Dříve byla výhoda, že když se nám občas nedařilo a někdo nadával, tak to nebylo slyšet. Teď už to bude slyšet, takže se budeme muset snažit hrát ještě líp," žertoval jako obvykle Horváth.

"Je pravda, že hlavní tribuna je blíž, určitě je to rozdíl," srovnával. "Trošku to bude připomínat ty zápasy, které jsme hráli na konci uplynulé sezony, kdy byly tribuny za bránou. Ten kontakt s tím divákem už tady bude, zvyká se na to daleko příjemněji. Doufám, že si užijeme těch zápasů co nejvíc," přál si šestatřicetiletý špílmachr.

Na startu nové sezony se cítí dobře a věří, že Západočeši vstup do kvalifikace Ligy mistrů zvládnou. "Když budu mluvit za sebe, jsem bez zranění a připravený. Uvidíme v soutěžních zápasech. Nejdůležitější je, že jsme všichni zdraví," pochvaloval si vyprázdněnou plzeňskou marodku.

Střelecké tápání týmu v přípravě ho nijak neděsí. "Věřím tomu, že forma je načasovaná. Dvakrát třikrát se nám to povedlo v minulých přípravách, tak doufám, že to tak bude i teď a od prvního zápasu to bude znát," řekl Horváth.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Liga mistrů

Filtr článků - Liga mistrů


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..