Liga mistrů

Horváth si suvenýr z Jerevanu nepřivezl, narozdíl od spoluhráčů koňak nepije

14. července 2011 10:12

Hned v prvním soutěžním zápase ukázal, že je tím správným vůdcem. Záložník Pavel Horváth dovedl fotbalisty Plzně k jasné výhře 4:0 nad Pjunikem Jerevan a byl rád, že tým přivezl z Arménie skoro jistý postup do dalšího předkola Ligy mistrů. "My se už v tom dalším kole vidíme taky, ale podmínkou je, že to nepodceníme," zdůraznil zkušený fotbalista.

Jan Handrejch, Právo

Překvapilo vás, jak jste první ostrý zápas zvládli?

Herně ani ne. Už z přípravy jsem tušil, že to bude dobré. Sice tam taky byly nějaké chyby, za stavu 3:0 koncentrace malinko povolila, ale výsledek je bezvadnej. Ani v nejlepším snu jsem ho nečekal.

Byl soupeř tak slabý, když jste tam vyhráli 4:0?

Fotbalově špatný nebyli... Rychlí kluci, hodně krátkejch přihrávek, to se blbě brání. Jejich nejslabším článkem byla obrana a my ty chyby dokázali potrestat. Chtěli hrát fotbal. Kdybych to měl k někomu přirovnat, tak takovej slabší Hradec Králové nebo Ústí. Nebyli to nazdárci, ale my jsme hráli fakt dobře. Hlavně v první půli.

Po zápase jste všichni tvrdili, že nesmíte podcenit odvetu. Není to po výhře 4:0 venku trošku alibismus?

My se už v tom dalším kole vidíme taky, ale podmínkou je, že to nepodceníme. Já kdysi zažil se Slavií takové zápasy s Interem Bratislava. Doma jsme vyhráli 4:0, tam jsme rupli 0:3. Člověk ztratí koncentraci, dostane dva góly a už se to veze. Proto je třeba dát jim v odvetě rychle gól, aby věděli, že nemají šanci.

Vy jste dal z penalty gól na 2:0, a když se v závěru první půle kopala další, nechal jste její exekuci Bakošovi. Proč?

Byla čtyřicátá minuta, vyvíjelo se to výborně. Baky je taky střelec, pro pohodu góly potřebuje. Nemám problém se o penalty dělit. Možná kdyby byl ten stav jinej, tak bych šel kopat, ale tady nebyl důvod. Aspoň se ukázalo, že máme minimálně dva exekutory.

Co říkáte na nové posily Pilaře a Čišovského?

Oba ten zápas odehráli velmi slušně. Pilař bude určitě velký přínos a jistě ještě neřekl poslední slovo. Je hodně šikovný, pro soupeře nebezpečný hráč. Čišovský u nás není tak dlouho, ale už ukázal, že je to hotový fotbalista. Počítám, že bude výraznou posilou.

Má Plzeň podle vás na hlavní fázi Ligu mistrů?

Zatím je předčasné se o tomhle bavit. Vyšel nám jeden zápas, čeká nás strašně dlouhá cesta. Ale kdyby se to povedlo, moc by mě zajímala konfrontace s těmi nejlepšími týmy.