Vaclík se zranil a Sevillu pokořil famózní Giroud! Bitva gigantů vyzněla pro PSG

K osmičce již jistých osmifinalistů Ligy mistrů (Bayern Mnichov, Manchester City, Chelsea, Sevilla, Barcelona, Juventus, Liverpool a FC Porto) přibyla ve středu Borussia Dortmund. Německému celku stačila remíza 1:1 s Laziem Řím. Brankář Sevilly Tomáš Vaclík kvůli zranění při rozcvičce neodchytal zápas s Chelsea, která v přímém souboji o první příčku ve skupině E ve Španělsku zvítězila 4:0 po čtyřech gólech Oliviera Girouda. Šanci na postup nevyužil Manchester United, doma podlehl Paris St. Germain 1:3 a v zamotané skupině H má devět bodů stejně jako francouzský finalista minulého ročníku a Lipsko. To zvítězilo v Istanbulu nad Basaksehirem 4:3.

Sestřih zápasu Ligy mistrů Sevilla - ChelseaVideo: O2 TV Sport

Chelsea, která si stejně jako Sevilla zajistila postup už před týdnem, ve Španělsku výborně začala. Už v osmé minutě Vaclíkova náhradníka a debutanta Alfonsa Pastora překonal Giroud. Čtyřiatřicetiletý francouzský útočník zvýšil krátce po změně stran a v 74. minutě zkompletoval hattrick jako nejstarší hráč v LM. Giroud povedený večer ještě korunoval proměněnou penaltou.

Zápasu v Seville poprvé v soutěži asistoval videorozhodčí na dálku ze sídla UEFA v Nyonu. Až dosud byl sudí u videa vždy přítomen v dějišti utkání.

Olivier Giroud z Chelsea střílí gól Seville, v jejíž brance nahradil zraněného Tomáše Vaclíka mladík Alfonso Pastor.

Dortmund bez zraněného kanonýra Erlinga Haalanda poslal do vedení v závěru prvního poločasu Raphaël Guerreiro. V 67. minutě srovnal Ciro Immobile z penalty. Bruggy ve druhém utkání skupiny doma zdolaly Petrohrad 3:0 a udržely naději na play off. Český útočník Michael Krmenčík zůstal jen mezi náhradníky belgického mužstva.

Sestřih zápasu Ligy mistrů Dortmund - LazioVideo: O2 TV Sport

Pařížané na stadionu Old Trafford odstartovali lépe a už v šesté minutě otevřel skóre Neymar. Domácí vyrovnali hru a ve 32. minutě i stav. Tečovanou ranou odpověděl Marcus Rashford. Manchesterský tým mohl dát další góly, ale bývalý hráč PSG Edinson Cavani trefil tyč a dvě velké šance zahodil Anthony Martial. Nakonec to United mrzelo.

Marquinhos nejprve hlavičkoval do břevna, ale v 69. minutě už se prosadil. Vzápětí domácí oslabil záložník Fred, který byl vyloučen po druhé žluté kartě. Pojistku hostů přidal v nastavení znovu Neymar. PSG oplatil anglickému soupeři říjnovou domácí porážku 1:2.

Hvězda PSG Neymar otevřel skóre utkání Ligy mistrů proti Manchesteru United.

Další jistý osmifinalista Barcelona v Budapešti porazil Ferencváros 3:0 a vyhrál i popáté ve skupině G. Katalánci si poradili bez odpočívajícího kapitána Lionela Messiho a už v prvním poločase vstřelili tři góly Antoine Griezmann, Martin Braithwaite a Ousmane Dembélé z penalty.

Juventus, který se rovněž kvalifikoval už minulý týden, doma porazil Dynamo Kyjev také 3:0 a na vedoucí Barcelonu ztrácí tři body. Branky italského favorita dali Federico Chiesa, Cristiano Ronaldo, jenž zaznamenal svůj 750. klubový zásah, a Álvaro Morata. Zápas v Turíně odřídila Francouzka Stéphanie Frappartová a stala se první ženskou hlavní rozhodčí v Lize mistrů.

Historický okamžik! Francouzská rozhodčí Stephanie Frappartová, první žena, která jako hlavní řídí utkání Ligy mistrů mezi Juventusem Turín a Dynamem Kyjev.

Lipsko začalo v Istanbulu aktivněji a v 26. minutě se šťastně dostalo do vedení. Střelu kapitána Marcela Sabitzera tečovali domácí Martin Škrtel i hostující Yussuf Poulsen, kterému byl nakonec gól připsán. Ve 43. minutě přidal druhou branku hostí Nordi Mukiele. Těsně před pauzou snížil Irfan Can Kahveci.

Přetahovaná pokračovala i po změně stran. V 66. minutě skóroval hostující Dani Olomo, ale Kahveci druhým gólem znovu vrátil Basaksehir do hry a v 85. minutě z přímého kopu vyrovnal. Poslední slovo však mělo Lipsko, dramatickou přestřelku ukončil ve druhé minutě nastavení střídající Alexander Sörloth. Istanbulský tým je po čtvrté porážce ve skupině vyřazen.

Autor hattricku Irfan Can Kahveci (vlevo) z Basaksehiru v souboji o míč s Nordim Mukielem z Lipska.

Krasnodar doma zdolal Rennes 1:0 a zajistil si účast v jarní fázi Evropské ligy. Souboj mužstev, která ve skupině E už minulý týden ztratila šanci na postup, rozhodl v 71. minutě Marcus Berg.

5. kolo základních skupin fotbalové Ligy mistrů:
Skupina E:
FK Krasnodar - Rennes 1:0 (0:0)
Branka: 71. Berg. Rozhodčí: Collum - Connor, McGeachie (všichni Skot.) - Tierney (video, Angl.).
FC Sevilla - Chelsea 0:4 (0:1)
Branky: 8., 54., 74. a 83. z pen. Giroud. Rozhodčí: Dias - Tavares, Soares - Martins (video, všichni Portug.).
Skupina F:
FC Bruggy - Zenit Petrohrad 3:0 (1:0)
Branky: 33. De Ketelaere, 58. Vanaken z pen., 73. Lang. Rozhodčí: Gözübüyük - Van Zuilen, Balder - Higler (video, všichni Niz.).
Dortmund - Lazio Řím 1:1 (1:0)
Branky: 44. Guerreiro - 67. Immobile z pen. Rozhodčí: Mateu Lahoz - Cebrián Devís, Del Palomar - Hernández (video, všichni Šp.).
Skupina G:
Juventus Turín - Dynamo Kyjev 3:0 (1:0)
Branky: 21. Chiesa, 57. Ronaldo, 66. Morata. Rozhodčí: Frappartová - Zakrani, Rahmouni - Millot (video, všichni Fr.).
Ferencváros Budapešť - FC Barcelona 0:3 (0:3)
Branky: 14. Griezmann, 20. Braithwaite, 28. Dembélé z pen. Rozhodčí: Kulbakov - Žuk, Masljanko (všichni Běl.) - Meškov (video, Rus.).
Skupina H:
Basaksehir Istanbul - Lipsko 3:4 (1:2)
Branky: 45.+3, 72. a 85. Kahveci - 26. Poulsen, 43. Mukiele, 66. Olmo, 90.+2 Sörloth. Rozhodčí: Del Cerro Grande - Yuste, Alonso Fernandez - Martínez Munuera (video, všichni Šp.).
Manchester United - Paris St. Germain 1:3 (1:1)
Branky: 32. Rashford - 6. a 90.+1 Neymar, 69. Marquinhos. Rozhodčí: Orsato - Giallatini, Preti - Guida (video, všichni It.). ČK: 70. Fred (United).