Chelsea deklasovala Lazio, Grygera byl vyloučen

Prvním klubem, který postoupil do osmifinále fotbalové Ligy mistrů, je podle předpokladů španělský Real Madrid. Po třech výhrách mu k tomu dnes stačila bezbranková remíza na hřišti Partizanu Bělehrad. Největším překvapením úterních zápasů bylo vysoké vítězství Chelsea na hřišti Lazia Řím.

Do sítě Lazia se jako první trefil jeho bývalý útočník, nyní ve službách Chelsea, Hernán Crespo. Akci začal jeho krajan a další bývalý hráč Lazia Verón. Náhradní gólman Sereni, který zaskočil za zraněného Peruzziho, vyrazil Verónův přímý kop tak nešťastně, že trefil přímo Crespa a od něj šel míč do sítě.

Naděje domácích na vyrovnání pak podlomil Srb Mihajlovič, který v rozpětí dvou minut uviděl dvakrát žlutou kartu a musel pod sprchu. Početní převahu hostí pak zužitkovali Islanďan Gudjohnsen, Ir Duff a Lampard. Lazio se tak rázem ocitlo na dně skupiny G.

Milán dohrál bez Maldiniho i Nesty

Také obhájce trofeje AC Milán hrál v Bruggách už od 38. minuty v deseti, vyloučeným hříšníkem byl Nesta. Obrana hostí ještě předtím přišla o další pilíř, když se zranil kapitán Maldini. Přesto měl český zadák David Rozehnal na druhé straně hřiště s Ukrajincem Ševčenkem neustále plné ruce i nohy práce a vykoledoval si žlutou. Už se schylovalo k remíze, ale čtyři minuty před koncem Brazilec Kaka zařídil, že se Milánu přece jen povedla odveta za nečekanou prohru na domácím hřišti.

Češi nevyhráli

Ani další čeští hráči moc radosti neužili. Tomáš Galásek a Zdeněk Grygera nezabránili prohře Ajaxu ve Vigu 2:3. Oba dostali žluté karty a Grygera v poslední minutě i červenou. Španělský tým, který v kvalifikaci vyřadil Slavii, toho v Lize mistrů zatím moc nepředvedl, ale tentokrát se vytáhl. Ajax statečně dotahoval, ale vyrovnat se mu nepovedlo.

Ani Štěpán Vachoušek v sestavě Olympique Marseille neměl důvod ke spokojenosti. Jeho tým prohrál v Portu 0:1. Šikovným lobem se o to postaral Rus Aleničev, i když jeho střele možná ještě pomohl do branky McCarthy.

Panathinaikos zlomil vlastní gól

Manchester United vyhrál i druhou "Bitvu o Británii", jak jeho souboj s Glasgow Rangers překřtili novináři. Nejprve Uruguayec Forlán rozjásal vyprodaný Old Trafford parádním volejem a pak přišly velké chvíle Nizozemce Van Nistelrooije. Nejlepší střelec minulého ročníku dal dvě branky.

Panathinaikos Atény po matných výkonech ztratil důvěru svých diváků, na zápas se Stuttgartem jich přišlo jen šest tisíc. Po hodině hry mohli doufat v obrat k lepšímu, když našel cestu do sítě Kypřan Konstantinu. Ale pak si dal Fyssas vlastní gól a zlomený tým v rozpětí tří minut inkasoval ještě dvakrát.

Skupina E:
Panathinaikos - Stuttgart 1:3 (0:0)
Branky: 60. Konstantinu - 67. vlastní Fyssas, 75. Kuranyi, 77. Hinkel. Rozhodčí: De Santis (It.) Diváci: 6000.
Manchester Utd. - Glasgow Rangers 3:0 (2:0)
Branky: 43. a 60. Van Nistelrooij, 6. Forlán. Rozhodčí: Collina (It.). Diváci: 66.000.
FC Porto - Marseille 1:0 (1:0)
Branka: 21. Aleničev. Rozhodčí: Poll (Angl.). Diváci: 33.000.
Partizan Bělehrad - Real Madrid 0:0
Rozhodčí: Bolognino (It.). Diváci: 32.000.
Tabulka:
1. Real Madrid43108:310
2. FC Porto42116:67
3. Marseille41037:83
4. Partizan40221:52
Skupina G:
Besiktas Istanbul - Sparta Praha 1:0 (0:0)
Branka: 82. Ronaldo. Rozhodčí: Busacca - Arnet, Cuhat (všichni Švýcarsko). ŽK: Ronaldo - Johana. Diváci: 20.000.
Lazio Řím - Chelsea 0:4 (0:1)
Branky: 14. Crespo, 70. Gudjohnsen, 75. Duff, 80. Lampard. Rozhodčí: Ivanov (Rus.). ČK: 52. Mihajlovič - 90. Johnson. Diváci: 53.000.
Celta Vigo - Ajax Amsterdam 3:2 (2:0)
Branky: 25. Luccin z pen., 39. Miloševič, 63. Vagner - 53. Sonck, 82. Van der Vaart. Rozhodčí: Veissiére (Fr.). ČK: 90. Grygera (Ajax). Diváci: 25.000.
FC Bruggy - AC Milán 0:1 (0:0)
Branky: 86. Kaka. Rozhodčí: Fandel (Něm.). ČK: 38. Nesta (Milán). Diváci: 24.000.