Rubriky:

Liga mistrů

Fanděme slušně, žádá Viktoria své fanoušky před zápasem století

24. srpna 2011 12:12 - PRAHA

Nejdůležitější zápas ve stoleté historii klubu čeká na fotbalisty i fanoušky plzeňské Viktorie. Ve středu čtvrt hodiny před devátou rozehrají fotbalisté kolem Pavla Horvátha odvetné utkání play-off Ligy mistrů proti Kodani. Západočechy požene za úspěchem do posledního místa zaplněný pražský Eden, na kterém probíhají poslední organizační přípravy.

 

Jan Handrejch, Právo

„Vše postupuje podle plánu. Hodně nám pomáhá veškerá pomoc Slavie Praha a také vlastníka stadionu, společnosti E Side Property. Jsou to hektické hodiny, ale všichni si je přesto užíváme,“ přiblížil pracovní atmosféru ve Vršovicích Adolf Šádek, generální manažer viktoriánů.

Zároveň prosí fanoušky o dodržování všech bezpečnostních opatření. „UEFA klade obrovský důraz na chování v duchu fair play, bezpečnost fanoušků i hráčů. Pro budoucí zápasy v evropských pohárech je proto velmi důležité, abychom si slavnostní středeční večer nepokazili zbytečnými problémy.“

V sektoru plzeňských fanoušků se v Kodani objevily světlice i transparent hanobící Evropskou fotbalovou unii, Viktoria bude za toto chování svých příznivců pykat v podobě vysoké pokuty.

Jako trest hrozí i zápasy stovky kilometrů od Plzně

„I v souvislosti s prvním utkáním žádáme všechny návštěvníky zápasu, aby se podobných excesů vyvarovali. Nejde pouze o finanční postih, ale právě toto utkání rozhodne o pozici Viktorie do dalších pohárových zápasů. V případě, že by se tyto problémy objevily, čekalo by nás velmi nepříjemné jednání k organizaci ostatních duelů. Sankcí může být dokonce i konání dalších utkání před uzavřeným hledištěm nebo povinnost odehrát domácí zápasy ve vzdálenosti stovek kilometrů od Plzně,“ přiblížil možné tresty Adolf Šádek.

„Víme, že nás čeká pohárový podzim a věřím, že si ho všichni budeme chtít užít se vší parádou. Naším cílem je, aby si fanoušci zápas užili a mohli dorazit také na další velká fotbalová představení. V tom nám ale všichni naši příznivci musí pomoct.“
Zároveň Viktoria doporučuje fanouškům cestujícím auty, aby využili záchytná parkoviště na okrajích Prahy. Kolem Edenu bude velmi těžké jakékoliv parkovací místo najít.

Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Liga mistrů

Filtr článků - Liga mistrů


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..