Monako totálně zničilo La Coruňu, Zítka prožil černý den

Na středeční zápas Ligy mistrů s Celticem nebude český brankář Anderlechtu vzpomínat v dobrém. V Glasgowě si v první půli pořádně sáhl na míč, jen když jej vytahoval ze sítě a během sedmnácti minut inkasoval třikrát. Monako doma doslova rozprášilo La Coruňu, Španělé inkasovali neuvěřitelných osm branek! Jeden také z kopačky Čecha Jaroslava Plašila.

Obrana Španělů přitom v předešlých 270 minutách inkasovala jedinkrát, ale v Monaku její kouzlo pominulo. Domácí skórovali pětkrát už během první půle, když se hattrickem blýskl Chorvat Pršo. První gól vsítil Rothen už ve druhé minutě, na čtyřbrankový rozdíl zvyšoval Pršo po půlhodině hry. Pak se teprve trefili hosté zásluhou Tristána a Scaloniho, ale Pršo v poslední minutě znovu zvýraznil náskok.

Neuvěřitelný zápas pokračoval i po přestávce, když se po dvou minutách zapsal do střelecké listiny Čech Jaroslav Plašil. Za další dvě minuty přidal sedmou trefu znovu 'zabiják' Pršo. Monako prakticky každý svůj střelecký pokus proměnilo v úspěšný zásah a La Coruni nebylo nic platné častější držení míče.

V 67. minutě odešel z trávníku za stavu 7:3 Plašil, jeho odchodem však fotbalový nářez neskončil. La Coruni uštědřil další pohlavek Cissé a hrdá španělská defenzíva byla naprosto v troskách. Když pak čtvrthodiny před koncem opouštěl trávník Pršo, diváci nadšením málem zbořili stadión. Čtyři góly za večer, to není špatný výkon...Chorvat tak dokonale nahradil indisponovaného Morientese.

Jedním z čestných hostů rekordního zápasu byl i Španěl Raúl, který potvrdil, že má skutečný čich na góly. Do postupové hry ve skupině C se vážně zapojil Eindhoven, jenž porazil podruhé AEK Atény.

Zítkův smutek

Český gólman Daniel Zítka prožil svůj nejsmutnější zápas v Lize mistrů. V brance Anderlechtu v Glasgowě jen přihlížel střeleckému koncertu hráčů domácího Celtiku, kteří jej překonali třikrát během sedmnácti minut. Obrana hostů bez distancovaného kapitána De Boecka postrádala řád a rady si nevěděla zejména s Velšanem Hartsonem, který připravil všechny tři branky.

Bayern rozebral Lyon stejnou metodou jako před dvěma týdny: akci na jeden dotek znovu zakončil Makaay. Jenže to bylo ze strany německého mistra vše, i když na Coupetovu branku vyslal téměř 20 střel. Elber na druhé straně z ojedinělé akce trenéru Hitzfeldovi ukázal, že jej odepsal předčasně. Jeho gól na Olympijském stadionu měl nádech pomsty se vším všudy.

Olympiakos Pireus získal své první body za výhru nad Galatasarayem. Pod druhý gól se podepsal Frank de Boer, který v rozhodující chvíli minul míč, a Uruguayec Castillo jeho hrubku snadno potrestal. Juventusu tak v San Sebastianu stačila k postupu do osmifinále bezbranková remíza.

Lokomotiv znovu bodoval

Dynamo Kyjev s Lokomotivem Moskva stále pokračují v honbě za skalpy slavných klubů. Poté, co doma porazily Arsenal respektive Inter Milán, se jim tentokrát na jejich stadionech málem podařil podobný kousek. Kyjev držel 88 minut bezbrankový stav, teprve v zoufalém náporu jeho naděje na postup udržela Coleova hlavička. Lokomotiv si dokonce ze San Sira odvezl cennou remízu.

Skupina A
Bayern Mnichov - Olympique Lyon 1:2
Poločas: 1:1. Branky: 15. Makaay - 6. Juninho, 53. Elber. Rozhodčí: Barber (Angl.). Diváci: 59.000.
Celtic Glasgow - Anderlecht 3:1
Poločas: 3:0. Branky: 12. Larsson, 17. Miller, 29. Sutton - 77. Dindane. Rozhodčí: Vassaras (Řec.). Diváci: 59.057.
1. Olympique Lyon42114:47
2. Celtic Glasgow42026:46
3. Bayern Mnichov41215:55
4. RSC Anderlecht41123:54
Skupina B
Inter Milán - Lokomotiv Moskva 1:1
Poločas: 1:0. Branky: 14. Recoba - 54. Loskov. Rozhodčí: De Bleeckere (Belg.). Diváci: 40.000.
Arsenal - Dynamo Kyjev 1:0
Poločas: 0:0. Branka: 88. Cole. Rozhodčí: Cortéz Batista (Port.). Diváci: 34.419.
1. Inter Milán42116:57
2. Dynamo Kyjev42025:46
3. Lokomotiv Moskva41214:35
4. Arsenal Londýn41122:54
Skupina C
AS Monako - La Coruňa 8:3
Poločas: 5:2. Branky: 26., 30., 45. a 49. Pršo, 2. Rothen, 11. Giuly, 47. Plašil, 67. Cissé - 39. a 52. Tristán, 44. Scaloni. Rozhodčí: Hauge (Nor.). Diváci: 17.000.
Eindhoven - AEK Atény 2:0
Poločas: 0:0. Branky: 51. Bouma, 63. Robben. Rozhodčí: Plautz (Rak.). Diváci: 28.000.
1. AS Monako430114:59
2. La Coruňa42117:97
3. PSV Eindhoven42024:46
4. AEK Atény40131:81
Skupina D
Olympiakos - Galatasaray 3:0
Poločas: 2:0. Branky: 6. Mavrogenidis, 34. Castillo, 90. Giovanni. Rozhodčí: Michel (SR). ČK: 88. Ayhan (Galatasaray). Diváci: 14.000.
San Sebastian - Juventus 0:0
Rozhodčí: Bré (Fr.). Diváci: 31.000.