Rubriky:

Liga mistrů

Gól, který hráče prodává a rozhoduje kariéru. Jenže Petržela ho Barce nedal...

4. listopadu 2011 07:18 - PRAHA

Jsou neproměněné šance, které mohou fotbalové střelce mrzet hodně dlouho. Některé z nich dokonce celý život, protože případný gól mohl ovlivnit osud velkých zápasů. Přesně takového strašáka zahozením dvou tutovek proti Barceloně (0:4) sám sobě nachystal plzeňský záložník Milan Petržela. Především ta první ze 17. minuty mohla úterní duel Ligy mistrů v Edenu napřít senzačním směrem.

 

David W. Černý, Reuters

Alespoň pro jeden večer mohl být slavnější než Lionel Messi. To by však musel Milan Petržela své velké sólo proměnit. Běžel na gólmana Barcelony z půlky hřiště úplně sám, měl čas zvolit nejlepší zakončení. Jenže Victor Valdés zachoval do poslední chvíle ledový klid, na pokus o obstřel si počíhal a levou rukou míč vyrazil na roh. Tou dobou ještě svítily na ukazateli dvě nuly a slavná Barca byla evidentně zaskočena nečekanou odvahou neznámého soupeře...

Teď už se Petržela nikdy nedozví, jak by zápas skončil, kdyby skóre otevřel on a nikoliv božský Messi, který o chvíli později vstřelil z penalty svůj jubilejní 200. gól za Barcu a na demolici českého mistra se nakonec podílel hattrickem. Valdés navíc bravurním zákrokem uhájil svoji neprůstřelnost a ještě v průběhu první půle překonal klubový rekord. Všechno přitom mohlo být jinak!

Trefa proti Barceloně by obletěla svět

„Mělo to skončit gólem, prohru beru z velké části na sebe. Neříkám, že bychom vyhráli, ale jiné by to bylo určitě,“ zoufal si Petržela, který po centru Limberského zazdil velkou šanci také ve druhém poločase.

Plzeňskému rychlonožkovi je 28 let a pokud ještě hodlá poprvé v kariéře okusit solidní zahraniční angažmá, má nejvyšší čas.

Tak se zrodilo velké sólo Milana Petržely. Barcelonský Dani Alves (vlevo) po srážce s Markem Bakošem už plzeňského rychlonožku zastavit nemohl.Tak se zrodilo velké sólo Milana Petržely. Barcelonský Dani Alves (vlevo) po srážce s Markem Bakošem už plzeňského rychlonožku zastavit nemohl.foto: Reuters/Petr Josek

„I já byl samozřejmě naštvaný, když Milan svoje sólo za stavu 0:0 neproměnil. Ale mrzet to v první řadě musí jeho samotného. V české lize může dát klidně dvacet gólů, ale nikdo o tom nebude vědět. Kdyby se trefil proti Barceloně, obletí to celý svět a mohl se třeba prodat někam ven. Takové góly často rozhodují celou kariéru,“ poukázal kapitán plzeňského týmu Pavel Horváth.

Připravil se o významné plus

„Milan už má svůj věk, takže v jeho případě se neprodává budoucí příběh, jako u 21letých kluků, ale současná statistika. Každý gól je pro vylepšení prestiže a jména dobrý – a Barceloně zvlášť. Ne že by způsobil příliv nových nabídek, ale v konkurenci stovek hráčů na evropském trhu by to samozřejmě bylo významné plus,“ lituje i Viktor Kolář, šéf agentury Sport Invest, jež hráče zastupuje.

Zazářit ve správném zápase, to je štěstí, které se může fotbalistovi rychle vyplatit. „Třeba sparťan Juraj Kucka zahrál na mistrovství světa za Slovensko výborně proti Itálii. Tím si udělal v Itálii jméno a přestoupil pak do Janova,“ poukazuje Kolář.

Trenér Viktorie Pavel Vrba nedávno připustil, že o některé opory asi v zimě přijde. O fotbalisty hrající Ligu mistrů určitě bude zájem. „Kromě Petržely z plzeňského týmu zastupujeme také Čecha, Koláře, Rajtorala, Bystroně či Řezníka. O Petrželu byl v minulosti zájem v Turecku, nedávno byly nabídky třeba na Koláře, ale momentálně nic konkrétního na stole neleží. Kluby chystají strategii na zimní přestupní termín a první zájemce očekáváme během prosince,“ avizuje hráčský agent Viktor Kolář.

dos, zp, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Liga mistrů

Filtr článků - Liga mistrů


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..