Rubriky:

Liga mistrů

Mourinho naštval gaye. Jejich federace teď žádá na UEFA trest

24. února 2012 09:48 - MOSKVA

Je slavný a kontroverzní. Fotbalový trenér José Mourinho vždy věděl, jak upoutat pozornost. A to i často v negativním smyslu aniž by si to třeba sám uvědomil. Tak, jako když se před úterním zápasem Ligy mistrů s CSKA Moskva svým výrokem nevědomky dotkl citlivé komunity gayů. Ti se nyní pořádně rozhořčují a chtějí, aby kouč Realu Madrid dostal trest od fotbalové asociace UEFA.

 

Sergio Perez, Reuters

Co se vlastně stalo? Začalo to takřka nevinně. Fotbalový tým Realu Madrid dorazil na začátku týdne do Moskvy k osmifinálovému utkání Ligy mistrů. A jejich kouč José Mourinho vyrazil na inspekci stadionu v Lužnikách. Při procházce útrobami pak měl utrousit na adresu činovníků UEFA: "Ti buzeranti ještě neví, s jakými míči budeme hrát?" A už byl oheň na střeše.

Malér první: při jeho slovní poznámce (ve španělštině) jej zaznamenaly kamery španělského televizního kanálu Quatro. A malér druhý: Mourinho řekl, co řekl, v první den Mezinárodního týdne boje proti homofobii ve fotbale.

A na první dojem absurdní situace se komunita gayů rázem chytila. "Homofobie je ve fotbale nepřípustná od kohokoliv, natož když se jedná o jednoho z nejznámějších trenérů. Jsme hluboce rozčarováni a jako dlouholetý partner UEFA požadujeme pro Mourinha nějakou sankci," píše v prohlášení jeden z hlavních představitelů Evropské sportovní federace gayů a lesbiček Louise Englefield.

grg, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Liga mistrů

Filtr článků - Liga mistrů


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..