Remizoval i Besiktas, ale před Spartou má náskok

Po Realu Madrid, jenž si zajistil postup již před třemi týdny, se v zápasech předposledního kola základní části Ligy mistrů dočkali téže definitivy i AS Monako, Porto, Stuttgart, Manchester United, AC Milán a londýnská Chelsea. Ve skupině G, kde hraje i pražská Sparta, Lazio Řím jen remizovalo s Besiktasem Istanbul

David Beckham z Realu Madrid přijímá gratulace za vstřelený gól od spoluhráče Zidana

Real už měl postup v kapse od minulého kola, přesto nastoupil v plné síle. Báječnou fotbalovou lahůdkou v podobě svého pověstného přímého kopu jej poslal do vedení Beckham. Štěpán Vachoušek se nemínil tak snadno vzdát a v 63. minutě po jeho přesném centru Egypťan Mido vyrovnal. Jenže v závěru si hvězdy Realu vyměňovaly míč tak šikovně, až ho Ronaldo dopravil do sítě.

Na uchování postupové naděje by však Marseille ani  remíza nestačila, neboť FC Porto si pojistilo druhou příčku ve skupině F výhrou nad Partizanem Bělehrad 2:1.

Besiktasi stačí k postupu remíza

Besiktas s Laziem v prvním kole doma prohrál, ale teď byl na dobré cestě mu to oplatit. V nastaveném čase prvního poločasu si Sergen v souboji s Nizozemcem Stamem vykoledoval penaltu a Rumun Pancu ji s notnou dávkou štěstí proměnil. V té chvíli měli Turci osmifinále na dosah, ale domácí trenér Mancini měl šťastnou ruku při střídání. Do druhého poločasu poslal Fioreho a Muzziho a této dvojici trvalo jen jedenáct minut, než vyrovnala. První poslal míč před branku a druhý střihl perfektní nůžky.

V posledním kole stačí Turkům remíza s Chelsea, zápas se však bude hrát na neutrální půdě. Porážka Besiktasu by otevřela dveře pro vítěze utkání Sparty s Laziem, jež se bude hrát 9. prosince na Letné.

Stuttgart vyhrál deváté utkání za sebou

Stuttgart prohrál z osmnácti zápasů v této sezoně jen jediný - v prvním kole Ligy mistrů právě s Glasgow Rangers. Teď svěřenci trenéra Felixe Magatha "Jezdcům" porážku vrátili. Těsně před koncem prvního poločasu vstřelil vítězný gól Wenzel, obvykle náhradník, hrající jen díky tomu, že je Bordon zraněn.

Elitní šestnáctku doplní i Manchester United. Proti Panathinaikosu si dokonce dovolil nastoupil bez hvězd Van Nistelrooije, bratrů Nevilleových i kapitána Roye Keana. Tři body mu zajistil Uruguayec Forlán pět minut před koncem.

Galásek i Rozehnal bez vítězství

Ani Tomáš Galásek v Amsterdamu nezabránil prohře s AC Milán. Obraně Ajaxu se totiž nepodařilo uhlídat Ševčenka. Ukrajinský útočník si v 52. minutě perfektně zpracoval míč na prsou a chladnokrevně zamířil do sítě. To však byla jedna z mála vydařených akcí v zápase, který diváky nemohl nadchnout.

Trochu víc radosti užil poslední z českých legionářů David Rozehnal v obraně FC Bruggy. Ve Vigu sice jeho tým prohrával 0:1 po gólu Rusa Mostovoje, na nějž nemá příjemné vzpomínky pražská Slavia, ale v nastaveném čase Lange vyrovnal a udržel tak Belgičany ve hře.

Olympique Marseille - Real Madrid 1:2
Poločas 0:1. Branky: 63. Mido - 35. Beckham, 73. Ronaldo. Rozhodčí: Frisk (Švéd.). Diváci: 60.000
FC Porto - Partizan Bělehrad 2:1
Poločas 1:0. Branky: 25. a 50. McCarthy - 90. Delibašič. Rozhodčí: Allaerts (Belg.). Diváci: 23.000
Lazio Řím - Besiktas Istanbul 1:1
Poločas 0:1. Branky: 56. Muzzi - 45. Pancu. Rozhodčí: Merk (Něm.). Diváci: 49.000
Ajax Amsterdam - AC Milán 0:1
Poločas 0:0. Branka: 52. Ševčenko. Rozhodčí: Meier (Švýc.). Diváci: 50.200.
Celta Vigo - FC Bruggy 1:1
Poločas 0:0. Branky: 74. Mostovoj - 90. Lange. Rozhodčí: Poulat (Fr.). Diváci: 20.000