Liga mistrů

Juventus bez Nedvěda nestačil na Galatasaray

2. prosince 2003 23:41 - DORTMUND

Bez řady opor včetně Pavla Nedvěda nastoupili fotbalisté Juventusu Turín do odloženého utkání 5. kola Ligy mistrů proti istanbulskému Galatasarayi. Turecký klub na půdě Vestfálského stadiónu v Dortmundu díky dvěma gólům Hakana Süküra zvítězil 2:0 a udržel tak naději na postup do osmifinálové části soutěže.

Sükür se poprvé trefil krátce po zahájení druhého poločasu, druhý gól pak přidal ve čtvrté minutě nastavení. Turci v prvním poločase přečkali bez úhony Miccoliho střelu z trestného kopu, která se odrazila od tyče.

Turínské mužstvo už mělo osmifinálovou účast jistou, a tak trenér Marcello Lippi šetřil největší opory; pouze na lavičce nechal i českého záložníka Pavla Nedvěda. Galatasaray jede v posledním kole příští týden do Španělska, kde musí nad San Sebastianem zvítězit.

Turci způsobili kolaps

Zápas začal v Dortmundu s čtvrthodinovým zpožděním, protože davy tureckých fanoušků způsobily kolem vyprodaného stadiónu dopravní kolaps a v době plánovaného výkopu se jich spousta teprve tísnila před vchody.

Utkání 5. kola Ligy mistrů se mělo původně hrát před týdnem v Turecku, ale UEFA jej kvůli současné bezpečnostní situaci v zemi přeložila na neutrální půdu do Dortmundu. V Istanbulu při listopadových teroristických útocích zemřelo více než 60 lidí.

Souhrn výsledků 5. kola Ligy mistrů najdete zde.
Skupiny A - D (hrálo se 26. listopadu)
Skupiny E - H (hrálo se 27. listopadu)

Liga mistrů, 5. kolo - skupina D:
Galatasaray Istanbul - Juventus Turín 2:0
Poločas: 0:0. Branky: 47. a 90. Hakan Sükür. Rozhodčí: Milton Nielsen (Dán.). Diváci: 60 000.