Rubriky:

Liga mistrů

Zelenka: Už kvůli fanouškům chceme vyhrát

9. prosince 2003 12:04 - PRAHA

Záložník fotbalové Sparty Lukáš Zelenka se Lazia nebojí a slibuje fanouškům skvělou podívanou. Sám věří ve vítězství, kterým by si on i jeho spoluhráči náramně zpestřili konec letošního roku. V rozhovoru pro deník Právo rozebírá, co by mohlo na věhlasného soupeře v Lize mistrů platit.

 

PRÁVO/Václav Jirsa

Zápas s Laziem rozhodne o dalším bytí či nebytí Sparty v pohárové Evropě. Jak jeho důležitost vnímáte?
Je to poslední zápas roku a pro nás svým způsobem za odměnu, protože nemáme co ztratit. Kolikrát jsme slyšeli, že v téhle skupině nic neuděláme, a najednou hrajeme ještě o postup do osmifinále. Toyota Arena by mohla být vyprodaná. Už kvůli fanouškům, co sem přijdou v tomhle mrazivém počasí, uděláme všechno, abychom vyhráli a sami si tak příjemně zpestřili konec roku.

Lazio o víkendu porazilo Juventus 2:0, neděsí vás to?
Neděsí, ale potvrzuje, že Římané mají velmi dobrou formu. Nečeká nás nic lehkého.

Co by na soupeře mohlo platit?
Hrát obezřetně zezadu a čekat na svoji šanci. Při troše štěstí bychom mohli dát první gól, nejlépe kdyby byl i vítězný. Ale oni tu také budou chtít vyhrát. Myslím si, že se diváci mohou těšit na dobrý fotbal.

Ani v případě vítězství nemá Sparta postup jistý. Chelsea musí porazit Besiktas. Dokázal byste v procentech odhadnout vaše šance na osmifinále?
To je dost těžké, ale věřím, že Chelsea bude chtít odčinit domácí prohru, takže řekněme třicet procent. Snad nám bude přát štěstí, ale ono při nás stálo už doma s Besiktasem a v Londýně a několikrát nás naopak opustilo. Uvidíme, koho nebo co si vybere. V naše vítězství samozřejmě věřím.

V Římě Sparta vedla o poločase 2:0 a nakonec si odvezla jen bod. Nemrzí to v souvislosti s možným postupem do osmifinále nebo přestupem do Poháru UEFA?
To víte, že mrzí. My jsme měli dobře rozehraných zápasů v Lize mistrů víc a nakonec jsme přišli o body. Bohužel, protože jsme mohli být v úterý v jiné situaci a nemuseli bychom spoléhat na Chelsea. Na druhou stranu jsme bodů v Lize mistrů získali dost.

Byl byste zklamaný, kdyby Sparta s Laziem prohrála a nepostoupila ani do Poháru UEFA?
To určitě, vždyť skupinu máme docela dobře rozehranou. Třetí místo a Pohár UEFA beru jako minimum.

Od utkání s Teplicemi jste jen trénovali, Lazio hrálo mistrovský zápas v sobotu, nebude vám chybět rozehranost?
O to strach nemám. Mně osobně ta herní přestávka přišla vhod. Kvalitně jsme potrénovali. Přiznám se ale, že už toho po náročné sezóně mám dost a těším se na konec.

Bude mráz pro Spartu proti Jihoevropanům výhodou?
Tak na to bych nespoléhal. Nás také nepříjemně překvapilo to rychlé ochlazení. Kdyby trvalo déle a měli jsme čas si zvyknout, pak by to výhoda být mohla, ale na to se nedá spoléhat. Musíme si zápas vyhrát sami svými silami.

Karel Felt, Právo

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..