Rubriky:

Liga mistrů

Kincl: Důležitější gól jsem ještě nedal

10. prosince 2003 10:55 - PRAHA

Probíhá třetí minuta nastavení utkání Ligy mistrů mezi pražskou Spartou a Laziem Řím. Karel Poborský centruje do šestnáctky, italský gólman Peruzzi se vrhá po míči, když kolem něj proplachtí Marek Kincl a hlavou pošle míč do sítě. Postup Sparty je zpečetěn. "Jestli to byl můj poslední zápas ve Spartě, pak to bylo parádní rozloučení," říká Kincl.

Co vám chvíli po rozhodujícím gólu prolétlo hlavou?
Nevěděl jsem, jak se vyvíjí zápas Chelsea s Besiktasem. Měl jsem obrovskou radost. Ještě větší přišla po zápase, když jsme se dozvěděli, že Chelsea vyhrála. Rozhodnout takový zápas, to je sen každého fotbalisty.

Těžko se krásné pocity popisují. Můj gól pomohl k postupu do osmifinále. Je to veliký úspěch, po losu nám totiž mnozí nedávali moc šancí.

Byl to váš nejdůležitější gól kariéry?
Důležitější jsem nedal. Jestli to byl můj poslední zápas ve Spartě, pak to bylo parádní rozloučení.

Byl to nacvičený signál?
Nebyl. Šel jsem do míče, díval jsem se na něj, ne na brankáře.

Jaký byl celý zápas z vašeho pohledu?
Bylo to těžké. Měli jsme veliké štěstí. To nám na Laziu a v Istanbulu chybělo. Nezvládli jsme tam poslední krok. Bylo to šťastné vítězství, ale zasloužené.

Nebude litovat, pokud byste odešel do Ruska?
Bylo by mi to líto, ale už jsem tu přes tři roky. Hodně jsem toho na Letné prožil. Chtěl bych to ale zkusit i v zahraničí.

Kolikrát na vás diváci i pískají, když se nedaří. Jak prožíváte tyhle rozdílné chvíle?
Je to jako den a noc. Zažil jsem tu krásné zápasy, ale každý si prožije i to, kdy mu to nejde. Ale když přijdou utkání jako s Laziem, vše je zapomenuto. I fanoušci to s hráčem prožívají, to hezké zvítězí a po létech se vzpomíná na to pěkné.

elt, Právo

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..