Rubriky:

Liga mistrů

Béreš už ví, jak důležití jsou v rallye diváci

8. února 2004 12:07 - PRAHA/KARLSTAD

Šestá rychlostní zkouška druhé etapy Švédské rallye byla osudnou pro slovensko-českou posádku Jozef Béreš, Petr Starý. Jejich Hyundai vyjel mimo trať a bez cizí pomoci se ze sněhové závěje už nedostali. "Škoda, na dalších rychlostních testech jsme mohli získat spoustu dalších zkušeností," říká Béreš. ŠVÉDSKÁ RALLYE OČIMA JOZEFA BÉREŠE

 

eWRC.cz/Petr Lusk

Najet co nejvíce kilometrů ve specifických pomínkách, které činí Švédskou rallye v rámci seriálu mistrovství světa výjimečnou, bylo hlavním cílem posádky týmu Styllex Tuning Jozefa Béreše a Petra Starého. Slovenský jezdec, který má na kontě deváté místo z letošní Rallye Monte Carlo, se o dojmy ze Skandinávie podělil se serverem eWRC.cz.

Prohlédněte si fotogalerii z letošní Švédské rallye!

"V pátek jsme nechtěli moc riskovat a soutěž jsme začali v našem tempu. V sobotu jsme přeci jenom chtěli trochu zrychlit. Jenže na šesté rychlostní zkoušce se náš Hyundai svezl do jedné sněhové závěje a nemohli jsme se dostat zpět na trať.

Nejhorší bylo, že v tom místě nebyli žádní diváci, kteří by nám mohli pomoci vyprostit vůz. Na pomoc nám běželi jen tři pořadatelé, ale auto, které zůstalo stát na podvozku a mělo kola ve vzduchu, jsme nevyprostili.

S podobným problémem se ale setkali i jezdci ze světové elity, třeba Duval, Hirvonen nebo Sainz. Tomu diváci dokonce pomáhali dvakrát

Příště asi budu již v seznamovacích jízdách přemýšlet, kde by diváci mohli stát a tam si výlet mimo trať budu moci dovolit. Samozřejmě nyní hovoříme v legraci, ale po odstoupení ze soutěže nám do smíchu není.

Švédská rallye je totiž hodně o zkušenostech a mohli jsme jich tady na dalších rychlostních testech ještě spoustu získat," uzavřel Béreš.

Švédská rallye na Sportu.cz
2. ETAPA Märtin bez kola, vede Loeb
1. ETAPA Nejlépe začal Märtin
PŘEKVAPENÍ Obleva ztrpčuje jezdcům život
HEGEMONIE Chuť vítězství jen pro Švédy a Finy

Sport.cz

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..