Johana: Milánský útok nás neděsí

Karel Felt (Milán)Právo

Možná nastoupí k poslednímu utkání v dresu Sparty, případným přestupem se však nerozptyluje. Petra Johanu budou v odvetě s AC Milán na San Siru pečlivě sledovat zástupci Šachťoru Doneck, řízný obránce se ale hlavně koncentruje na existenční zápas a říká: "Chceme se poprat o dobrý výsledek. Nikde není psáno, že nemůžeme postoupit."

Jak vidíte šance Sparty v Miláně?Začínáme od 0:0, což je pro nás dobrá výchozí pozice. Jakákoliv jiná remíza nás posílá dál, což znamená, že když dáme gól, máme šanci. Milán je favoritem, on musí hrát, vyhrát a postoupit. Ale my jsme nepřijeli prohrát. Chceme se poprat o dobrý výsledek, prostě to zkusíme. Nikde není psáno, že nemůžeme postoupit.

Ševčenko a Inzaghi ukázali už v Praze svoji sílu. Doma budou jistě ještě nebezpečnější. Neděsí vás trochu síla milánského útoku?Nás nesmí nic děsit a také neděsí. To bychom do Milána ani nemuseli jezdit. Oba jsou to vynikající útočníci, ale těch, od nichž hrozí nebezpečí, je v tomhle mužstvu mnohem víc. Nesmíme přehlédnout ani celou středovou řadu a v ní hlavně Brazilce Kaká.

Věříte, že Sparta může dát v Miláně gól?Proč by nemohla... Míč je kulatý a ve fotbale je možné všechno. Třeba dáme branku v poslední minutě, bude to 1:1 a dál jdeme my.

Už jste se dostali ze špatné nálady po remíze s Olomoucí?Špatná byla z výsledku a z toho, že jsme prohospodařili první poločas. Ve druhém už jsme měli tlak, vytvářeli si šance, jen nám to tam nespadlo. Z druhé půle po herní stránce nemusíme být špatní. Naopak, bereme to jako předzvěst, že přichází zlom a proč by k němu nemohlo dojít třeba v Miláně...

Takže titul neberete jako úplně ztracený?Baník už má všechno jen ve svých rukách. To je fakt, s nímž nic neuděláme. My musíme koukat na sebe a snažit se všechno vyhrát. Pořád jde o třicet bodů a stát se může cokoliv. Baník také klopýtá. Určitě je pro nás pozitivní, že za sebou jdou v rychlém sledu zápasy ligy a pohárů, takže není čas na nepříjemné myšlenky.

V kuloárech se šušká, že v Miláně to může být váš poslední zápas v dresu Sparty. Velký a konkrétní zájem projevil ukrajinský Šachťor Doněck...Vím, že se na mne byli zástupci klubu podívat a přijedou i do Milána. Mě to ale zatím nezajímá. Záleží na jejich rozhodnutí a nabídce, pak se bude jednat. Na Ukrajině je čas někdy do dvaadvacátého března, pokud vím od manažera Zíky. Uvidíme po utkání. Nevzrušuji se tím a zatím neříkám ani ano, ani ne.