Real porazil Monako, v Londýně nerozhodně

LONDÝN/MADRID

Fotbalisté Chelsea poprvé v této sezóně s Arsenalem neprohráli a po remíze 1:1 jsou pořád šance na postup do semifinále Ligy mistrů otevřené. Ve druhém středečním zápase čtvrtfinále nastřílel Real Madrid Monaku čtyři branky, ale ani on si po výsledku 4:2 nemůže být před odvetou ničím jistý.

Přitom Real se na výhru dost nadřel. Většinu zápasu svého soupeře téměř nepustil přes polovinu, ale jeho pokusy dlouho končily mimo tyče. Nejblíže ke gólu měl Francouz Zidane, ale trefil jen tyč. Naopak těsně před přestávkou zchladil domácí po rohu obránce Squillaci.

Fanoušci Realu, jejichž milovaný tým nevyhrál třikrát v řadě, ale dlouho netrnuli. Helguera po Beckhamově rohu záhy vyrovnal a pak se stavidla otevřela. Během jedenácti minut se trefily postupně součásti madridského "souhvězdí" Zidane, Figo,  a Ronaldo. V závěru zmírnil debakl po centru Jaroslava Plašila někdejší miláček madridských fanoušků Morientes a jeho gól může Real za dva týdny hodně mrzet.

Raúl má rekord

Zvláštní důvod k oslavám měl Morientesův dlouholetý parťák Raúl. Den po Paolu Maldinim se stal dalším rekordmanem, tentokrát v počtu startů v Lize mistrů. Dnešní zápas v dresu Realu Madrid měl pro něj pořadové číslo 86 a útočník převzal prvenství po Garym Nevilleovi. V historii soutěže chyběl Realu jen patnáctkrát a s 44 brankami je zároveň jejím nejlepším střelcem.

Zatímco mezi kanonýry je jeho prvenství suverénní, mezi sběrateli startů takovou jistotu nemá. Tabulky může změnit i jeho spoluhráč Beckham, který v Lize mistrů nastřádal jen o dva zápasy méně.

Lehmannova hrubka

Dlouho očekávané londýnské derby mezi Chelsea a Arsenalem odstartovalo v šíleném tempu, ale obrany většinu zápasu nájezdy spolehlivě pochytávaly. Vzrušující momenty se k nasazení přidaly až ve druhém poločase. Lampard nejdřív vyděsil Lehmanna střelou, kterou nebezpečně tečoval Campbell.

Arsenal se většinou jen bránil a přestože obránci odehráli téměř bezchybný zápas, fatální minele se anglický mistr vzadu nevyhnul. Jeho brankář Lehmann názorně ukázal, proč je léta jen Kahnovým náhradníkem. Už poněkolikáté v kariéře propadl při výletu mimo šestnáctku, svůj odkop napálil jen do Gudjohnsena a ten okamžitě poslal míč do prázdné branky.

Vedení ale Chelsea vydrželo jen šest minut. Po levé straně táhl rychlý kontr Ashley Cole, poslal míč na hlavu rozběhnutého Pirese a ten neomylně vyrovnal. Obrana Chelsea inkasovala v soutěži po 560 minutách a Arsenal protáhl svou neporazitelnost s městským rivalem na sedmnáct zápasů. V odvetě navíc soupeři bude chybět kapitán Desailly, který byl v závěru vyloučen.

Real Madrid - AS Monako 4:2 (0:1)
Branky: 51. Helguera, 70. Zidane, 77. Figo, 81. Ronaldo - 42. Squillaci, 86. Morientes. Rozhodčí: Michel (SR). ŽK: Beckham - Bernardi, Squillaci. Diváci: 70.000.
Real: Casillas - Salgado, Helguera, Mejía, Bravo (28. Pavón) - Figo, Beckham, Guti (77. Borja), Zidane - Raúl, Ronaldo (82. Solari).
Monaco: Roma - Givet (83. Ibarra), Rodriguez, Squillaci, Evra (89. Fakirí) - Cissé (66. Plašil), Bernardi, Zikos, Rothen - Giuly, Morientes.
Chelsea Londýn - Arsenal Londýn 1:1 (0:0)
Branky: 53. Gudjohnsen - 59. Pires. Rozhodčí: Mejuto González (Šp.). ŽK: Makelele, Desailly (oba Chelsea). ČK: 83. Desailly Diváci: 40.778.
Chelsea: Ambrosio - Gallas, Terry, Desailly, Bridge - Parker (72. J. Cole), Lampard, Makelele, Duff - Mutu (72. Crespo), Gudjohnsen (86. Melchiot).
Arsenal: Lehmann - Laurén, Campbell, Touré, A. Cole - Ljungberg (78. Reyes), Vieira, Edú, Pires - Bergkamp (72. Gilberto Silva), Henry.