Rubriky:

Liga mistrů

Plašil: Nejlepší prémií je pro nás postup

22. dubna 2004 08:35 - PRAHA

Český fotbalista Jaroslav Plašil prožívá ve francouzském Monaku sezónu snů. Se svými spoluhráči je prozatím už v semifinále Ligy mistrů, kde v prvním utkání Monako porazilo favorizovanou Chelsea Londýn 3:1. Plašil byl zklamaný, že nastoupil až v závěru, ale po vítězství v úchvatném zápase zářil štěstím. Se svými dojmy se svěřil v rozhovoru pro deník Právo.

 

PRÁVO

Čekal jste, že můžete doma porazit favorizovanou Chelsea 3:1?
Po vyloučení Zikose s tím asi nikdo moc nepočítal. Je to super, všichni jsme moc šťastní.

Jaký na vás Chelsea udělala dojem?
Když jsme dali úvodní gól, soupeř rychle vyrovnal a převzal iniciativu. V první půli byla lepší, po přestávce mě Chelsea zklamala. Hlavně ale soupeř musel zklamat sám sebe.

V deseti jste dokázali dát Chelsea 2 góly. Moc často se nestává, aby o jednoho muže oslabené mužstvo takhle vyhrálo zápas...
Bylo vidět, že jsme měli obrovskou chuť do hry i po tom vyloučení. A hráli jsme jako jeden tým, což je naše největší síla v celé sezóně. Chelsea mi tak nepřipadala. Trenér říkal, ať se všichni semkneme a dáme do toho všechno.

Jak reagoval po zápase Řek Zikos?
Na jednu stranu měl radost, že jsme to zvládli, ale smutek zakrýt nedokázal. I když se na něj nikdo nezlobil, věděl, že kvůli červené kartě nebude hrát příští zápas. A možná ani finále, jestli vyfasuje vyšší trest. Tu jejich potyčku s Makelelem jsem vůbec neviděl, protože jsem se v té době rozcvičoval na druhé straně hřiště.

Byl jste zklamaný, že jste šel na trávník až v samotném závěru?
Strašně moc, chtěl jsem hrát. Ale rozhoduje trenér a když se vyhrálo 3:1, tak to asi postavil správně. Jsem rád, že jsem aspoň na chvilku mohl ochutnat atmosféru semifinále Ligy mistrů. Byl to obrovský zážitek.

Absence Zikose by vám mohla v odvetě do základu pomoci...
Možná ano. Doufám, že nastoupím. Chtěl bych být u toho na trávníku a ne se jen dívat z lavičky.

Co vám v kabině říkal trenér Deschamps?
Měl obrovskou radost, blahopřál celému mužstvu. Ověřili jsme si, že se dá hrát s každým, což nám Deschamps kladl pořád na srdce.

Jak vidíte nyní postupové šance? Kouč Chelsea Ranieri se nechal slyšet, že oni už mají naději na finále jen dvacetiprocentní...
Podle mě je to pořád 50:50. Zdaleka nemáme nic jistého, odveta bude těžká. Nesmíme nic podcenit. Na Realu jsme prohráli 2:4, ale pak jsme je doma porazili 3:1 a postoupili. Proto je tohle semifinále stále ještě otevřené.

Vypsalo vedení klubu nějaké speciální prémie za postup?
Ne, nic takového. Pro nás je největší prémií postup do finále. Máme tady super kolektiv a pro všechny je to obrovský sen.

Jan Krůta, Sport.cz, Právo

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..