Monako vyzve ve finále Porto

čfoPrávo

Fotbalisté AS Monako budou 26. května v Gelsenkirchenu soupeři FC Porto ve finále Ligy mistrů. Knížecí klub po výhře 3:1 nad Chelsea na svém hřišti dokonal senzaci na Stamford Bridge, kde dokázal zlikvidovat dvougólové manko a zaslouženě vyprovodil po Realu Madrid z prestižní soutěže i další věhlasné mužstvo.

Až po zhruba desetiminutovém oťukávání přišel očekávaný nápor domácích. Brankář Monaka Roma zlikvidoval dělovky Geremiho a Hasselbainka, ale poté využil Grönkjaer jeho špatného postavení a dalekonosnou technickou střelou otevřel z ostrého úhlu skóre. Vyprodanému hledišti pak zatrnulo ve 25. min., když Morientes trefil na druhé straně tyč.

Trocha štěstí chyběla v koncovce i útočníkovi Chelsea Gudjohnsenovi, jehož hlavička se otřela o břevno. Velké věci se děly v závěru první půle. Nejprve hostující Morientes ve stoprocentní šanci minul zblízka levou tyč.

Poté si minutu před pauzou Lampard narazil míč v soupeřově šestnáctce s Gudjohnsenem a po jeho přesné trefě vedl anglický tým 2:0. V té chvíli byli domácí postupujícím mužstvem. Jenže v nastaveném čase snížil po závaru před brankou Chelsea zblízka Ibarra.

Morientes dorazil Chelsea

Po přestávce vrhli domácí všechny síly do útoku. Monako už se střídajícím českým záložníkem Plašilem v sestavě si ovšem v obraně počínalo nesmírně obezřetně a nevynechalo žádnou příležitost k rychlým kontrům. Po jednom z nich neuhlídali zadáci Chelsea Morientese, jenž vyrovnávacím gólem šokoval anglické fanoušky.

Jejich celek by musel k postupu nastřílet za zbývající půlhodinu tři branky, což bylo nad síly svěřenců trenéra Ranieriho. Křečovitý tlak hosté bez velkých problémů v závěru zápasu eliminovali.

Chelsea Londýn - AS Monako 2:2
Poločas: 2:1. Branky: 22. Grönkjaer, 44. Lampard - 45. Ibarra, 60. Morientes. Rozhodčí: Frisk (Švéd.). ŽK: Grönkjaer, J. Cole, Johnson - Evra, Bernardi, Rothen. Diváci: 37.132. První zápas 1:3, postupuje Monako.
Chelsea: Cudicini - Melchiot (64. Johnson), Gallas, Terry, Bridge - Grönkjaer, Lampard, Geremi (69. Parker), J. Cole - Gudjohnsen, Hasselbaink (69. Crespo). Trenér: Ranieri.
Monako: Roma - Ibarra, Rodriguez, Givet, Evra - Bernardi, Cissé, Squillaci (46. Plašil), Rothen - Giuly (67. Pršo) - Morientes (81. Nonda). Trenér: Deschamps.