Rubriky:

Liga mistrů

Plašil: Na Porto máme Morientese

6. května 2004 17:07 - PRAHA

Stát se prvním Čechem v historii, který si zahraje finále Ligy mistrů, má po čtvrtečním úspěšně zvládnutém semifinále záložník Monaka Jaroslav Plašil. "Snad budu mít víc štěstí než loni Pavel Nedvěd a trenér mě alespoň na pár minut pošle na trávník," doufá Plašil v rozhovoru pro Právo.

 

PRÁVO

Jak se cítíte coby čerstvý finalista Ligy mistrů?
Fantasticky. Je pár desítek minut po utkání a mně to naplno dochází, co jsme dokázali a u čeho jsem mohl být. Je to super a jsme všichni šťastní.

Takže se bude v knížectví slavit...
Fanoušci ano, ale my ne. V neděli hrajeme důležitý zápas s Marseille, potkám se s Vachouškem a Skácelem. Hrajeme o titul a chceme ho pochopitelně vybojovat. Závěr ligy bude hodně napínavý. Nemůžeme si dovolit ho vypustit. Na oslavy bude čas a snad ještě větší důvody, ale už samotný postup do finále je ohromným úspěchem.

Kdyby vám někdo na začátku roku řekl, že postoupíte do finále Ligy mistrů a vyřadíte Real Madrid a Chelsea, co byste mu odpověděl?
Že upadl na hlavu a nechalo to na něm následky. Něco takového mne, ale asi nikoho ze spoluhráčů, v té době ani nenapadlo.

Uvědomujete si, že budete prvním Čechem, který si může zahrát finále nejprestižnější klubové soutěže?
Tak na to jsem na trávníku nepomyslel. Teď si to uvědomuji a je to fajn. Pavel Nedvěd pomohl Juventusu do finále, ale pak ho kvůli kartám nemohl hrát a moc svému mužstvu chyběl. I kvůli tomu Juventus nakonec trofej nezískal. Snad budu mít víc štěstí a trenér mě alespoň na pár minut pošle na trávník.

Umíte si představit, že zvedáte nad hlavu ten veliký ušatý pohár a dostáváte na krok zlatou medaili za vítězství?
To snad ani neříkejte. Raději ne, abych to nezakřikl... Na druhou stranu... Teď už by byla škoda to nedotáhnout do vítězného konce.

Vraťme se na trávník Chelsea, jak jste prožíval zápas na lavičce?
Je to vždycky těžké. Atmosféra byla fantastická, nikdy jsem nic takového nezažil. Ani v Madridu ne.

Kdy vám bylo nejhůř?
 Po druhém gólu. To bylo chvíli mrtvo. I na trenéru Deschampsovi bylo znát, že je nervózní. Chelsea byla na koni a měla v první půli i další šance. Naštěstí nám třetí gól nedala.

Monako ale nehrálo moc dobře...
To ne. Neudrželi jsme míč, pustili jsme Chelsea do tlaku. To byla voda na jejich mlýn. My jsme ale úplně odevzdaní nebyli, i když jsme nehráli to svoje. Také jsme se dostali do šancí. Nedali jsme je, ale to nakonec nebylo rozhodující.

Ve kterém okamžiku jste naopak začal věřit v postup?
Když jsme do poločasu snížili. V tu chvíli bylo jasné, že Chelsea musí dát další gól na prodloužení a dva na postup. Jenže se šlo do šatny a tam jsme si řekli, že už to nepustíme. Po druhém gólu bylo všechno jasné. Domácí byli nervózní. Museli by nám dát další tři branky a my už jsme byli hodně nahoře.

S jakými úkoly jste šel na trávník?
Trenér mi řekl, že se mám snažit vybojovat co nejvíc míčů a podržet to co nejdéle. To se nám v první půli nedařilo. Snad jsem jeho představy splnil. Sám jsem z toho měl solidní pocit.

Viděli jste v úterý FC Porto?
Dívali jsme se. Je to silný tým, bude to těžké.

Co by na Portugalce mělo platit?
To vám teď neřeknu, ale určitě se na ně dobře připravíme. Určitě naše hra. A pak, my máme Morientese a ten umí dávat góly komukoliv.

Myslíte, že by vám postup do finále mohl otevřít dveře na EURO?
O tom nepřemýšlím. Tohle je plně na trenéru Brücknerovi. Když mě povolá, budu šťastný. Když ne, svět se nezboří. Budu fandit klukům u televize.

Karel Felt, Sport.cz, Právo

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..