Jarošík rozhodl zápas proti Glasgow Rangers

Trefa Jiřího Jarošíka z kraje druhé půle rozhodla o vítězství fotbalistů CSKA Moskva v úvodním střetnutí 3. předkola Ligy mistrů s Glasgow Rangers. Hráči ruského celku díky brance českého záložníka vyhráli 2:1.

K Jarošíkovi se po několika sekundách druhého poločasu dostala zblokovaná Oličova střela, bývalý hráč Sparty obelstil obránce a křižnou střelou z úhlu překonal německého brankáře Klose v brance skotského vicemistra.

Hosté v Moskvě jako by vstoupili do obou poločasů levou nohou. V tom prvním udrželi čisté konto jen čtyři minuty, než ztratil míč Dán Lövenkrands a Brazilec Vágner hlavou zblízka doklepl Oličův centr. Záhy mohl zvýšit vedení Jarošík, ale jeho tečovanou ránu z přímého kopu Klos s námahou chytil.

Rangers byli jako opaření a první šanci si vypracovali až po čtvrthodině hry. Čerstvá posila z Monaka Chorvat Pršo stál u zrodu útoku, na jehož konci ale sám nedosáhl na finální přihrávku. Skotský celek se nakonec zmohl jen na vyrovnání, které ve 36. minutě zařídila posila z Dundee United, Španěl Novo.

Odveta na hřišti Rangers je na programu 25. srpna.

Dynamo nestačilo na Trabzonspor

Napodobit své moskevské kolegy nedokázali hráči Dynama Kyjev. V utkání s tureckým Trabzonsporem se sice ujali po dvaceti minutách hry vedení gólem z kopačky posily z Lotyšska Verpakovskise, hosté ale dokázali ještě do přestávky vyrovnat.

O tom, že ukrajinský celek bude umázavat v odvetě jednogólové manko, pak rozhodl v 65. minutě Yattara. Odveta na půdě tureckého týmu se hraje také 25. srpna.

Ve stejný den půjdou do odvety také fotbalisté PAOK Soluň, kteří v neuspěli na domácí půdě v duelu s izraelským Maccabi Tel Aviv. Řekové  ztratili jednobrankové vedení a nakonec prohráli 1:2.

V úterý se ve 3. předkole Ligy mistrů dále hrají utkání GAK Štýrský Hradec - FC Liverpool, Benfica Lisabon - Anderlecht Brusel, Juventus Turín - Djurgaarden IF.

Liga mistrů - 3. předkolo
CSKA Moskva - Glasgow Rangers 2:1
Poločas: 1:1. Branky: 4. Vágner, 46. Jarošík - 36. Novo. Rozhodčí: Wegereef (Niz.). Diváci: 18.000.
Dynamo Kyjev - Trabzonspor (Tur.) 1:2
Poločas: 1:1. Branka: 21. Verpakovskis - 34. Deniz, 65. Yattara. Rozhodčí: De Bleeckere (Belg.). Diváci: 18.000.
PAOK Soluň - Maccabi Tel Aviv 1:2
Poločas: 1:0. Branky: 50. Jasemakis - 13. Addo, 43. Mesika. Rozhodčí: Daudén Ibaňez (Šp.). Diváci 14.000.
GAK Štýrský Hradec - FC Liverpool 0:2
Poločas: 0:1. Branky: 22. a 79. Gerrard. Rozhodčí: Sars (Fr.). Diváci: 15.400.
Juventus Turín - Djurgaarden IF (Švéd.) 2:2
Poločas: 0:1. Branky: 50. Trezeguet, 59. Emerson - 45+1. A. Johansson z pen., 49. Hysén. Rozhodčí: Fandel (Něm.). Diváci: 26.146.
Benfica Lisabon - Anderlecht Brusel 1:0
Poločas: 1:0. Branka: 12. Zahovič. Rozhodčí: Fröjdfeldt (Švéd.). Diváci: 50.000.