Doněck přestřílel Bruggy, Real se trápil v Krakově

Hráči ukrajinského vicemistra Šachtaru Doněck se mohou pomalu chystat na hlavní soutěž Ligy mistrů. Jejího loňského účastníka FC Bruggy, druhý tým belgické ligy, porazili v úvodním duelu 3. předkola 4:1. Na obou stranách se představil jeden český hráč: v děravé obraně poražených odehrál celý zápas David Rozehnal, za vítěze chytal Jan Laštůvka.

Španělská La Coruňa nedokázala v Irsku skórovat v zápase řízeném českým sudím Michalem Benešem s asistenty Zlámalem a Vodičkou. Loňský finalista Ligy mistrů z Monaka nadělil slovinskému mistru Nové Gorici tři branky, ačkoli oba týmy vystřelily mezi tyče soupeře čtyřikrát.

Real Madrid se dlouho trápil v Krakově, nakonec si z Polska veze do odvety dvougólový náskok zásluhou zlepšeného výkonu až v poslední dvacetiminutovce a pohotovosti kanonýra Morientese. Manchester prohrával v Bukurešti vlastním gólem Jihoafričana Fortuna, nepříznivý vývoj však zvrátil a dalším vlastním gólem vyhrál.

Liga mistrů - 3. předkolo
Šachtar Doněck - FC Bruggy 4:1
Poločas: 1:0. Branky: 15. Aghahowa, 70. Marica, 78. Voroběj, 90+1. Brandau 50. Balaban. Rozhodčí: Övrebö (Nor.). Diváci: 25 000.
Crvena Zvezda Bělehrad - PSV Eindhoven 3:2
Poločas: 2:1. Branky: 29. Dudič, 39. Jankovič, 59. Pantelič - 9. Pak Či- sung, 66. De Jong. Rozhodčí: Collina (It.). Diváci: 56 000.
Dinamo Bukurešť - Manchester United 1:2
Poločas: 1:1. Branky: 10. vlastní Fortune - 38. Giggs, 71. vlastní Alistar. Rozhodčí: Gomés Costa (Portug.). Diváci: 15 300.
FC Shelbourne (Ir.) - Deportivo La Coruňa 0:0
Rozhodčí: Beneš (ČR). Diváci: 24 000.
HIT Nova Gorica (Slovin.) - AS Monako 0:3
Poločas: 0:1. Branky: 9. a 89. Kallon, 76. Chevanton. Rozhodčí: Temmink (Niz.). ČK: 53. Evra (Monako). Diváci: 2600.
Rosenborg Trondheim - Maccabi Haifa 2:1
Poločas: 2:1. Branky: 1. Brattbakk, 9. Solli - 45. Rosso. Rozhodčí: Plautz (Rak.). Diváci: 18 482.
Wisla Krakow - Real Madrid 0:2
Poločas: 0:0. Branky: 72. a 90. Morientes. Rozhodčí: Busacca (Švýc.). Diváci: 10.000.
FC Basilej - Inter Milán 1:1
Poločas: 1:1. Branky: 25. Huggel - 19. Adriano. Rozhodčí: Poll (Angl.). Diváci: 30000.