Do Ligy mistrů jde Monako, Liverpool i Inter Milán

Žádnému z outsiderů se v úterních zápasech třetího předkola fotbalové Ligy mistrů postoupit nepodařilo. Slovinská Nova Gorica dostala v Monaku šest branek, Basilej na hřišti Interu Milán čtyři a irské Shelbourne v La Coruni tři. Liverpool sice doma s milióny od UEFA hazardoval, ale nakonec mu k postupu stačila i prohra 0:1 s GAK Štýrský Hradec.

Sítem kvalifikace z velkých jmen neprošla jen Benfica Lisabon, která dostala od Anderlechtu tři branky.

Svou účast v letošním finále bude obhajovat Monako. Do hlavní soutěže postoupilo snadno přes slovinského mistra Novou Goricu, kterému ve dvou zápasech nastřílelo devět branek. V dnešní odvetě jich soupeři nasázelo půltucet a každou z nich dal hráč z jiné země.

Také Anderlecht se rozstřílel, ale nestál proti němu žádný outsider, nýbrž Benfica Lisabon. Její naděje na účast mezi elitou ale Belgičané rozmetali třemi brankami. O dvě z nich se postaral Dindane z Pobřeží slonoviny.

Liverpool zahrál na nervy

Liverpool si hrál s nervy svých fanoušků. Na Anfield Road jich dorazilo přes čtyřicet tisíc a to, co viděli, se jim vůbec nelíbilo. Milan Baroš se sice snažil, ale penaltu mu rozhodčí upřel a další šance míjely branku. Shelbourne vzdorovalo La Coruni skoro celou hodinu, ale pak se rozstřílel bývalý talent Realu Madrid Víctor.

Zato Basilej neudržela nulu ani jednu minutu. Nezastavitelný Adriano okamžitě po úvodním hvizdu odmítl jakékoli pochybnosti o postupujícím a ve druhém poločase přidal ještě gól navíc. Drama naopak sledovali diváci v Haifě.

Domácí Maccabi tam od postupu dělily vteřiny, když si Brattbakk vymodlil ve druhé minutě nastavení prodloužení. V něm domácím, kteří hráli od 26. minuty v deseti, došly síly a inkasovali od Trondheimu ještě dvakrát.

Liga mistrů - 3. předkolo
AS Monako - Nova Gorica (Slovin.) 6:0 (3:0)
Branky: 18. Chevanton, 32. Bernardi, 42. Fakiri, 47. Kallon, 67. Farnerud, 84. Adebayor z pen. Rozhodčí: Riley (Angl.). ČK: 41. Šuler (Nova Gorica). Diváci: 6724. První zápas 3:0, postoupilo Monako.
RSC Anderlecht - Benfica Lisabon 3:0 (1:0)
Branky: 33. a 59. Dindane, 72. Jestrovič z pen. Rozhodčí: Farina (It.). ČK: 71. Argel (Benfica). Diváci: 25 000. První zápas 0:1, postoupil Anderlecht.
FC Liverpool - GAK Štýrský Hradec 0:1 (0:0)
Branka: 55. Tokič. Rozhodčí: Medina Cantalejo (Šp.). Diváci: 42 950. První zápas 2:0, postoupil Liverpool.
La Coruňa - FC Shelbourne (Ir.) 3:0 (0:0)
Branky: 59. a 66. Víctor, 88. Pandiani. Rozhodčí: Hamer (Luc.). ČK: 90. (+1) Moore (Shelbourne). Diváci: 15 000. První zápas 0:0, postoupilo Deportivo.
Inter Milán - FC Basilej 4:1 (2:0)
Branky: 2. a 53. Adriano, 13. Stankovič, 60. Recoba - 49. Sterjovski. Rozhodčí: Frisk (Švéd.). Diváci: 50.402. První zápas 1:1, postoupil Inter.
Maccabi Haifa (Izr.) - Rosenborg Trondheim 2:3 v prodl. (2:1, 2:0)
Branky: 31. Badir, 38. Boccoli - 90. (+2) Brattbakk, 94. Braathen, 116. Berg. Rozhodčí: Veissiére (Fr.). ČK: 26. Grajeb (Haifa). Diváci: 27 000. První zápas 1:2, postoupil Rosenborg.