Rubriky:

Liga mistrů

Chelsea či CSKA Moskva možná přijdou o Ligu mistrů

27. srpna 2004 19:54 - LONDÝN

UEFA zkoumá, v jakém vztahu jsou Chelsea Londýn a CSKA Moskva. Pokud se prokáže, že je mezi oběma kluby obchodní vazba, vyřadí jeden z nich z Ligy mistrů. Chelsea vlastní ruský miliardář Roman Abramovič, který je zároveň velkým fanouškem CSKA. Hlavním sponzorem ruského mistra je společnost Sibněft, kde je Abramovič jedním z akcionářů.

 

chukotka.org

Londýnský klub to ale považuje za "minimální" propojení. "Pan Abramovič je vlastníkem Chelsea, zatímco v Sibněftu, jehož logo nosí hráči CSKA jen na dresech, je jen jedním z mnoha akcionářů," citovala agentura AP oficiální stanovisko anglického klubu. Abramovič prý nemá na úspěchu CSKA žádný finanční zájem. Podle agentury Reuters je však ruský boháč v Sibněftu jedním z hlavních podílníků.

UEFA všechny účastníky podrobně zkoumá. "Chceme vyloučit možnost, že by někdo vlastnil ve dvou klubech více než 51 procent akcií," řekl mluvčí UEFA William Gaillard. Pokud se prokáže střet zájmů, bude se muset Abramovič rozhodnout, který ze dvou klubů si Ligu mistrů zahraje. Není pochyb o tom, že by Černý Petr zbyl na CSKA, v jehož barvách působí Jiří Jarošík. Oba kluby byly mimojiné nalosovány do stejné skupiny.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..