UEFA kontumovala zápas LM v Římě ve prospěch Dynama Kyjev

LONDÝN

Disciplinární komise Evropské fotbalové unie (UEFA) rozhodla o kontumační výhře Dynama Kyjev 3:0 v nedohraném utkání 1. kola Ligy mistrů na hřišti AS Řím. Zápas na Olympijském stadiónu byl minulou středu ukončen poté, co byl předmětem hozeným z hlediště zraněn hlavní rozhodčí Anders Frisk ze Švédska.

Římané musejí navíc příští dva zápasy Ligy mistrů odehrát za zavřenými dveřmi bez diváků. Pouze prázdné ochozy tak budou svědkem zápasů ve skupině B a to 3. listopadu s Leverkusenem a 8. prosince s Realem Madrid. Pokud se bude chtít italský klub proti trestu odvolat, musí tak učinit do páteční půlnoci.

"Disciplinární komise vzala v úvahu závažnost incidentu, při němž byl Frisk zraněn. To jej vedlo k ukončení utkání," napsala UEFA v prohlášení.

Frisk byl v šoku

Jeden z diváků trefil jednačtyřicetiletého švédského sudího do hlavy ve chvíli, kdy odpískal přestávku a odcházel do šatny. Kyjev vedl v té chvíli 1:0 a ve druhé půli mohl mít početní výhodu, protože Frisk krátce před koncem poločasu vyloučil domácího obránce Philippa Mexese.

Tržné zranění na Friskově čele podle posledních zjištění policie způsobila jednoeurová mince. Frisk po ošetření v nemocnici přiznal, že byl v šoku, protože hodně krvácel a on pohled na krev nesnáší. Vyloučený Mexes dnes dostal od disciplinárky stop na dvě utkání.

Kontumační vítězství před měsícem přisoudila UEFA také Maccabi Tel Aviv, protože za PAOK Soluň v zápase třetího předkola Ligy mistrů nastoupil záložník Liasis Louka, ačkoliv měl stát kvůli disciplinárnímu trestu.