Tři góly Makaaye rozesmutnily Grygeru s Galáskem

EVROPA

Trojnásobným střelcem úterního večera v zápasech Ligy mistrů se nestal jen anglický mladíček Wayne Rooney. Tři góly zvládl i Roy Makaay a radost z toho neměli čeští reprezentanti Zdeněk Grygera a Tomáš Galásek v dresu Ajaxu Amsterdam.

Útočník Bayernu Mnichov stihl tři góly za 23 minut a chvíli na to ještě na čtvrtý přihrál Zé Robertovi, který zblízka završil akci, při níž Bayern potupně vyšachoval celou obranu soupeře.

Nejkrásnější ale byl první gól. Hargreaves získal v obraně míč, okamžitě vyslal kupředu Makaaye čtyřicetimetrovým pasem a Grygera s Galáskem coby jediné dvě obranné instance Ajaxu jen sledovaly, jak nizozemský kanonýr v plném běhu napřahuje k nechytatelné ráně.

Realu se povedl famózní obrat

Realu se s AS Řím povedl famózní obrat. Po 22 minutách doma prohrával 0:2 a diváci lomili rukama, že ani kouč García Remón recept na nemoci hvězd nenašel. Pak se ale "bílý balet" roztančil ke krásnému představení. Pomohli mu v tom Zidane, který se vrátil do sestavy po zranění ramene, a Raúl, jemuž se vrátila střelecká forma.

Nejlepší střelec historie Ligy mistrů dal dva góly a pro třetí si došel k bývalému spoluhráči Panuccimu, jenž jej zastavil jen za cenu penalty. Obrat dokonal výstavní ranou ze 30 metrů Roberto Carlos. Skupinu ale vede Dynamo Kyjev, které čtyřikrát pokořilo obranu Leverkusenu.

Plašil na lavičce Monaka

V Monaku si fanoušci brzy vzpomněli na loňský duel s La Coruňou, který skončil rekordním výsledkem 8:3. Domácí během deseti minut vedli 2:0, ale víc gólů už nepřidali. Po zranění břišních svalů se poprvé alespoň na lavičku posadil záložník Jaroslav Plašil.

Liverpool nastoupil v Pireu bez zraněného Cissého a Baroš s Garcíou se při svém debutu nevyznamenali. Baroš fauloval, stál v ofsajdu, ale ke střele na branku se stejně jako jeho spoluhráči nedostal. Olympiakosu tak ke třem bodům stačil Rivaldův trestný kop a Stoltidisova hlavička.

Juventus dal v tomto ročníku Ligy mistrů dva góly a za oba vděčí Pavlu Nedvědovi. Majitel Zlatého míče rozhodl zápas v Amsterdamu, nyní proti Maccabi Tel Aviv posadil míč z rohu na Camoranesiho hlavu a to na výhru stačilo. Na víc se už loňský finalista před slabou návštěvou nezmohl.

Výsledky úterních zápasů Ligy mistrů
Skupina A:
Olympiakos Pireus - FC Liverpool 1:0 (1:0)
Branka: 17. Stoltidis. Rozhodčí: Collina (It.). ČK: 83. Pantos (Olympiakos). Diváci: 33.500
AS Monako - Deportivo La Coruňa 2:0 (2:0)
Branky: 5. Kallon, 10. Saviola. Rozhodčí: Farina (It.). Diváci: 15.000
Skupina B:
Dynamo Kyjev - Bayer Leverkusen 4:2 (1:0)
Branky: 30. a 69. Rincón, 73. a 90. (+2) Cernat - 59. Voronin, 68. Nowotny. Rozhodčí: Nielsen (Dán.). ČK: 83. Voronin (Leverkusen). Diváci: 80.000
Real Madrid - AS Řím 4:2 (1:2)
Branky: 39. a 72. Raúl, 53. Figo z pen., 79. Roberto Carlos - 3. De Rossi, 22. Cassano. Rozhodčí: Ivanov (Rus.). Diváci: 55.000.
Skupina C:
Juventus Turín - Maccabi Tel Aviv 1:0 (1:0)
Branka: 37. Camoranesi. Rozhodčí: Hamer (Luc.). Diváci: 6494.
Bayern Mnichov - Ajax Amsterdam 4:0 (2:0)
Branky: 28., 44. a 52. z pen. Makaay, 55. Zé Roberto. Rozhodčí: Sars (Fr.). Diváci: 50.000