Rubriky:

Liga mistrů

Rajtoral měl pravdu. Messi se dá ubránit, jen když sedí na lavičce, ocenil Vrba hlášku svého svěřence

9. března 2012 10:25 - Plzeň

Jasně že se usmíval. Pochopitelně že po skončení středeční osmifinálové partie na Nou Campu zářil. Aby ne, když jeho Plzeň uhrála v barcelonském fotbalovém chrámu daleko lepší výsledek, než bundesligový Leverkusen. „Nám zápas s Barcelonou trochu nevyšel, Leverkusen mě však hrou a výkonem vysloveně zklamal,“ docházelo plzeňskému trenérovi Pavlu Vrbovi až ex post, jaké terno na Nou Campu udělal, když tam se svými svěřenci prohrál jen 0:2.

 

Jan Handrejch, Právo

„Opravdu si s odstupem času začínám daleko víc cenit výsledků, kterých jsme v pohárové Evropě - a na scéně Ligy mistrů pak především - dosáhli.  Náš zápas s Barcelonou byl daleko napínavější, neboť dlouho jsme drželi skóre 0:1 a teprve po chybě v rozehrávce jsme inkasovali deset minut před koncem druhou branku," vybavoval si partii, kterou loni na podzim jeho Plzeň na Nou Campu sehrála.

Můžeme gigantům konkurovat, potvrdil si Vrba

„Reminiscence mě znovu utvrdily v přesvědčení, že pokud se naše mužstva nebudou evropských gigantů obávat a pohárových konfrontací strachovat, mohou zvládnout podobné zápasy mnohem lépe než kluby daleko ambicióznější a hlavně neporovnatelně lépe finančně zabezpečené," má po středečním kolapsu Leverkusenu kouč českého mistra Pavel Vrba další argument pro své tvrzení, že se s Plzní vydal správnou cestou a že nikoli jen Sparta, ale i další české kluby kalibru Liberce, Mladé Boleslavi či třeba Jablonce po ní mohou rovněž kráčet.

„Máme v českém fotbale  ve srovnání s Barcelonou, AC Milán, ale třeba i Leverkusenem nebo Schalke jen určité omezené možnosti a podmínky, přesto i za této konstelace dovedeme vychovat hráče schopné evropským fotbalovým gigantům konkurovat. Už to, že se s nimi dokážeme rovnat, pro nás musí být povzbuzující a inspirující zároveň," meditoval Vrba při pohledu na sedmigólový příděl, s nímž Leverkusen z Nou Campu odkráčel. O trapné roli komparsistů, do které se hráči pátého týmu bundesligy ve druhé půli dostali, pak nemluvě.

Messi je prostě geniální

„Samo sebou že my měli hlavně zpočátku na Nou Campu štěstí a náš zápas se mohl docela klidně vyvíjet jako utkání Leverkusenu, ale dvoubranková prohra byla nakonec přijatelná.  A to uznávám, že nám scházela potřebná aktivita, o čemž jsem hned po utkání sám mluvil, a že jsme na domácí bránu nevystřelili, za což jsme byli kritizováni," srovnával vystoupení Plzně a Leverskusenu v barcelonském fotbalovém chrámu.

Jasně že i jeho přivedl v úžas výkon Leonela Messiho, který sám nastřílel pět branek. „I my se na něho speciálně chystali. V Barceloně jsme ho uhlídali, v pražské odvetě nám ale dal tři góly, protože on je skutečně geniální a dokáže rozhodovat utkání sám. Má úžasnou kopací techniku, když vede v plné rychlosti balón, má ho pořád pod kontrolou a proto je složité ho od něho odstavit. Však Franta Rajtoral poznamenal, že Messi se dá ubránit jedině tehdy, když bude sedět na lavičce. Vtipně řečeno, ale zcela pravdivě."

zp, Sport.cz

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..