Ščasný dovedl Panathinaikos k remíze s Arsenalem

Neobvyklé výsledky se zrodily v dohrávaných zápasech třetího kola fotbalové Ligy mistrů. Ukrajinský Šachtar Doněck pokořil třemi góly Celtic Glasgow, Valencie doma dostala pětibrankový výprask od Interu Milán. Zdeněk Ščasný se zase na lavičce Panathinaikosu Atény radoval z remízy svých svěřenců se slavným Arsenalem Londýn.

Panathinaikos udržel proti Arsenalu čisté konto pouhých 18 minut. Reyes poslal filigránskou přihrávkou šajtlí na branku Ljungberga a ten lehkým obloučkem přehodil brankáře. Den po mdlém výkonu Manchesteru na Letné zklamal i jeho příští ligový soupeř. Řecký mistr, v jehož dresu odehrál celých 90 minut Rudolf Skácel, byl lepší, ale podobně jako Sparta doplatil na chabou koncovku.

Remízu mu daroval Arsenal hrubými chybami v obraně. První branku zavinil brankář Lehmann, který vyběhl mimo šestnáctku, ale míč odhlavičkoval jen k Ezequielovi Gonzálezovi a ten z 25 metrů trefil opuštěnou branku. Chvíli předtím poslal Ščasný na hřiště polského kanonýra Olisadebeho a tah mu vyšel skvěle. V 82. minutě na něj zapomněli obránci Arsenalu při rohu a Olisadebe vyrovnal.

Jarošík si Chelsea neužil

Pouhou polovinu času ve srovnání s Arsenalem potřebovala na první gól Chelsea. Při absenci zraněného kanonýra Drogby se role střelce zhostil kapitán Terry. Obránce skóroval zatím v každém zápase letošního ročníku soutěže a pokaždé hlavou. Jiří Jarošík v dresu CSKA chyběl, pro zranění nebyl ani mezi náhradníky.

CSKA nikdy v Lize mistrů nedal venku gól, ale dnes ho od něj dělily centimetry. Ještě v prvním poločase se míč po rohu odrazil Gudjohnsenovi od paty do vzduchu směrem do branky, ale Čech se vymrštil a konečky prstů míč vytáhl nad břevno. I jinak měl dost práce, ale žádnou vážnější šanci soupeře už neřešil.

Zítka proti Werderu chyboval

Brémy podruhé v soutěži dokázaly otočit zápas. Po Valencii proti nim promrhal vedení i Anderlecht, v jehož brance dostal sváteční šanci Daniel Zítka. Jenže nedůvěra trenéra Broose se na něm projevila víc, než bylo zdrávo, a český gólman znovu v prestižní soutěži chyboval. Před prvním gólem vyběhl proti Klosemu, ale míč mu vypadl z náruče a na Klasniče čekala prázdná branka. Proti druhé trefě stejného hráče už ale Zítka neměl nárok.

Nejsmutnější ale odcházeli fanoušci z valencijské Mestally. Inter Milán na jejich miláčky spustil tak zhurta, že se úplně sesypali a utrpěli debakl 1:5. Králem zápasu byl Brazilec Adriano, který na dva góly nahrál a jeden dal sám.

Ukrajincům pomohli Brazilci

I druhý milánský klub v duelu se španělským soupeřem uspěl. AC Milán potřeboval k triumfu nad Barcelonou nejen přesnou Ševčenkovu hlavičku, ale i notnou dávku štěstí. Dvakrát jej zachránilo břevno: poprvé jej trefil Larsson v prvním poločase, podruhé jím otřásl střídající Iniesta v 90. minutě. Oba milánské kluby mají stejně jako Juventus a Chelsea devět bodů.

První zisk si připsal Šachtar Doněck. Celtic Glasgow mu zpočátku dělal problémy, Jana Laštůvku v jeho brance zaměstnával Hartson, ale českému gólmanovi jednou pomohlo břevno. O tom, že skotský mistr poosmé za sebou venku prohraje, rozhodli Brazilci Matuzalém a Brandao. Premiérové body slavili také hráči Paris St. Germain, kteří porazili obhájce trofeje z Porta. Portugalskému klubu tak hrozí vyřazení už ve skupině.

Skupina E:
Trondheim - Eindhoven 1:2 (1:1)
Branky: 42. Storflor - 26. Farfán, 85. De Jong. Rozhodčí: Sars (Fr.). Diváci: 20.950.
Panathinaikos - Arsenal 2:2 (0:1)
Branky: 65. Ezequiel González, 82. Olisadebe - 18. Ljungberg, 74. Henry. Rozhodčí: Ivanov (Rus.). Diváci: 12.346.
1. Eindhoven32013:26
2. Arsenal31204:35
3. Panathinaikos31114:44
4. Trondheim30123:51
Skupina F:
AC Milán - FC Barcelona 1:0 (1:0)
Branka: 31. Ševčenko. Rozhodčí: Poll (Angl.). Diváci: 76.502.
Šachtar Doněck - Celtic Glasgow 3:0 (0:0)
Branky: 57. a 63. Matuzalém, 78. Brandao. Rozhodčí: Temmink (Niz.). Diváci: 25.500.
1. AC Milán33005:19
2. Barcelona32016:26
3. Doněck31023:43
4. Celtic30032:90
Skupina G:
Anderlecht Brusel - Werder Brémy 1:2 (1:1)
Branky: 26. Wilhelmsson - 36. a 59. Klasnič. Rozhodčí: Larsen (Dán.). Diváci: 22.187.
FC Valencie - Inter Milán 1:5 (0:0)
Branky: 73. Aimar - 47. Stankovič, 49. Vieri, 76. Van der Meyde, 81. Adriano, 90.(+1) Cruz. Rozhodčí: Meier (Švýc.). Diváci: 44.000.