Rubriky:

Liga mistrů

VIDEO: S Barcelonou jsme měli hrát my, sudí nás poškodil! soptil Jesus

5. dubna 2012 10:17 - Londýn

Věděl, jak málo scházelo, aby na Stamford Bridge vyhráli a postarali se o překvapení, proto se po čtvrfinálové partii hněv ani nesnažil skrývat. „Rozhodčí nás evidentně poškodil. Byli jsme lepší než Chelsea, takže semifinále s Barcelonou jsme si zasloužili hrát my. Jenže můj tým měl proti sobě nejen soupeře, ale i sudího,“ chrlil ze sebe naštvaný kouč Benfiky Jorge Jesus poté, co jeho tým nakonec prohrál s Chelsea i odvetu a z Champions League vypadl.

Dva okamžiky první půle rozhodly o osudu odvety a vlastně celé čtvrtfinálové partie. Nejprve penalta odpískaná už v 21. minutě po střetu Javi Garcii a Ashley Colea, dvacet minut poté vyloučení Pereiry, po němž portugalský tým pokračoval jen v deseti.

Kouč Benfiky: I v deseti jsme byli lepší

„Ta červená mně nedávala žádný smysl. Ale nešlo jen o tento trest, ale o spoustu dalších detailů ve verdiktech sudího majícího před očima jen jeden klub. Nechápal jsem je a nechápu, stejně jako nepochopím, jak je možné takovýmto způsobem rozhodovat čtvrtfinále Ligy mistrů," nemohl sedmapadesátiletý trenér Benfiky Jorge Jesus přijít slovinskému rozhodčímu Skominovi na jméno.

Jeho tým sehrál v Londýně skutečně velký zápas. I v deseti se Chelsea postavil, přehrával ji pohybem, její statickou obranu rozebíral kombinací, takže si připravil hned několik šancí, které likvidoval gólman Čech, jemuž vydatně pomáhali i obránci. Jako třeba Terry vykopávající z brány střelu Cardozy...

Vyrovnání, jemuž Čech naopak se zájmem přihlížel, aniž by na hlavičku Javi Garcii reagoval, přišlo už pozdě. Až pět minut před koncem řádné hrací doby...

„Na cestě do čtvrtfinále jsme porazili lepší týmy než je Chelsea a i v konfrontaci s ní jsme byli lepší. Doma i v odvetě. V plném počtu i v deseti. My jsme byli ti, kdo si zasloužili hrát  semifinále s Barcelonou," trval kouč Benfiky na své pravdě, i když jeho tým i odvetu s takticky si počínající a z obrovských zkušeností těžící Chelsea nakonec prohrál.

Po detailu, který podle Jesuse rozhodčí také přehlédl: Meirelesově parádní trefě v nastavení prý předcházela hra vysokou nohou, kterou nechal bez povšimnutí. „Proti Barceloně nebude mít Chelsea šanci," vpálil Jesus domácímu týmu svůj názor, když opouštěl Stamford Bridge.

zp, Sport.cz

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..